Jak zútulnit obývací pokoj?

Zažité zvyky velí, že kuchyň má být funkční, ložnice pohodlná a obývací pokoj reprezentativní. Aby tomu tak skutečně bylo, měl by být útulný a příjemný. Docílíte toho výběrem správného vybavení.

Soustřeďte pozornost na jeden výrazný prvek

Jen máloco působí tak domácky jako krb. Pokud patříte mezi šťastlivce a jeden vlastníte, starejte se o něj udržujte kolem něj pořádek. Pomůže vám například menší regál na dřevo v jednoduchém skandinávském stylu a elegantní stojan na krbové nářadí.

Pokud doma krb nemáte, zkuste přitáhnout pozornost jiným zajímavým prvkem. Patříte mezi milovníky dobrého pití? Regál na vína plný archivních lahví zaujme každou návštěvu. Zajímavým zpestřením obývacího pokoje může být i regál plný knih.

Pohovka pro posezení s rodinou a přáteli

V obývacím pokoji samozřejmě nesmí chybět prostor pro příjemné posezení. Sedací soupravu vybírejte pečlivě, aby vás z ní po chvíli nebolela záda a vešla se sem pohodlně i případná návštěva. Textil by měl být na omak příjemný a měl by se snadno udržovat. Neobejdete se ani bez konferenčního stolku, na který můžete servírovat občerstvení. Velmi vkusně vypadají dřevěné a proutěné stolky.

Dostatek světel

Tmavý prostor nikdy nebude vypadat tak útulně jako prosvětlená místnost. Pokud se vašemu obývacímu pokoji přirozeného světla nedostává, zkuste si pomoci světlými barvami stěn a nábytku, šikovně umístěnými zrcadly a samozřejmě umělým osvětlením. Lustr s tlumeným hřejivým světlem se bude hodit pro romantické chvilky strávené u filmu, lampička s intenzivním bílým světlem je vhodná pro práci či studium.

Dekorace

Nezapomeňte na dekorace. Není třeba obývací pokoj zahltit, stačí jen pár prvků, aby prostor dostal osobnější ráz. Vystavte si na police suvenýry z dovolené, rozvěste po stěnách několik fotografií nebo si pořiďte dřevěný regál na květiny a zaplňte pokoj zelení.

Také vhodně zvolený textil dokáže atmosféru pokoje proměnit k nepoznání. Vlněné přehozy, rustikální polštářky, koberečky a závěsy zkuste sladit do podobné barvy.

https://pixabay.com/cs/photos/rozmazat-knihovna-knihy-barvy-1866580/