5 možností, jak využít beton v interiéru

Chladný, surový a bezcitný, nebo vkusný, osvěžující a nezničitelný? Je jen na nás, jak budeme nahlížet na beton v roli materiálu do interiéru. V případě té druhé možnosti z něj můžeme udělat stejného domácího společníka jako ze dřeva, kůže či keramiky.

Materiál, jehož uplatnění přímo v interiéru bylo ještě před pár lety zcela nemyslitelné, se dnes stává stále častější součástí domácností. Postaral se o to poptávka po nových prvcích, na který designéři odpověděli různými variacemi betonových doplňků. Jejich využití následně začalo nabírat expanzivní charakter a dnes se beton nachází v našich interiérech iv těchto 5 podobách.

1. Stěna z pohledového betonu pro hezčí vzhled

Beton v interiéru může mít praktické i estetické využití. V případě stěn z tzv. pohledového betonu jde zejména o to druhé. Obzvláště u stěn, jejichž povrch je esteticky upraven, např. v zrnitém nebo plastikovém stylu. Oblíbené jsou i motivy imitující strukturu dřeva či kůže.

2. Pevný a odolný strop schopen izolovat objekt

Strop jako jeden ze základních pilířů každé domácnosti vyžaduje kvalitní materiál. Mezi ty nejvhodnější patří už i beton, který je však na takový účel lze využít pouze při výstavbě domů. Autoři bytových projektů se totiž zatím spoléhají pouze na klasické materiály. Ty ale ne vždy nabízejí takovou dobrou schopnost udržovat vyváženou teplotu stavby jako právě beton.

3. Elegantní podlaha s minimální údržbou

Beton si uplatnění v domácnosti nachází iv podobě podlah. Nejznámější jsou betonové podlahy s “leštěným” vzhledem, které mohou imitovat vzhled různých přírodních kamenů, nejčastěji žuly. Navíc o takovou podlahu se po správném vyleštění a obroušení během výroby netřeba nijak speciálně starat, takže nečeká vás žádné lakování ani voskování.

4. Kvalitní pomocník do krásnější koupelny

Praktickou a estetickou funkci v sobě spojují i ​​betonové doplňky do koupelny. Už to nejsou jen betonové umyvadla, které tvoří součást těchto místností. Materiál se dá využít i při úpravě van a sprchových koutů. Díky své skvělé odolnosti vůči vlhkosti může být přítomen i ve výše uvedených formách, tedy jako strop, stěny nebo podlaha.

5. Originální doplňky, kterým nechybí charisma

Pokud je řeč o betonových doplňcích, zmínit musíme nejen praktické pomocníky do koupelen, ale i dekorativní doplňky. Stylové sošky z betonu jsou v prodejnách dostupné roky, no mísy, vázy či dokonce lampy zhotovené z tohoto materiálu jsou víceméně novinkou.

Se zahrnutím betonu do interiérů se často spojují obavy. Materiál jako takový působí neosobně, podle mnohých až chladně. Při správném sladění s hřejivými materiály jako dřevo a kůže se však postará o zajištění potřebného domácího komfortu. Odměnou za tento designérský risk bude originální design, který působivě změní obraz celé domácnosti.

Lepené korkové dlaždice – poctivé podlahy ve velkoformátovém provedení

Dřevěný korek zná většina z nás jako materiál pro výrobu špuntů do lahví nebo měkčených zdravotnických bot. Je to právě ohebnost a...

Nejen červotoč, dřevo ohrožují i jiní škůdci: Jaká nebezpečí číhají na váš nábytek či...

Taková to byla krásná komoda! Po řádění červotoče z ní zbylo jen torzo a vám oči pro pláč. Ale byl to opravdu...

Když je nemovitost pojištěná, máte rázem o starost méně

V dnešním světě na nás číhá řada nástrah, o kterých nikdy nevíme, kdy se přesně dostaví a pak notně zkomplikují život. Adekvátní pojistka pak pomůže...

Vystoupáte k nádherným zážitkům

Každý z nás jistě s úsměvem a zájmem otočí hlavu, když se nad obzorem pomalu vznáší balon. Proč byste jej měli pozorovat jen ze země? Buďte...

Neuhodnete, kde se nachází tento moderní byt!

Jaké je bydlení v bezešvých bytě, kde se slévají stěny s podlahou a stropem? Určitě zajimavé! Netradiční byt z...

3 tipy od zámečníků, které vám mohou pomoci!

Jakékoliv starosti s otevíráním dveří jsou stresovou záležitostí. Nemít možnost se dostat do vlastního bytu, auta nebo kanceláře je opravdu nepříjemná věc...