Domácnost v bezpečí i během vaší dovolené

Přestože cestování do zahraničí si většina lidí v letošním roce s velkou pravděpodobností odpustí, i tak ale většina určitě neplánuje léto strávit doma mezi čtyřmi zdmi. A ačkoliv v životě přicházejí chvíle, které nemůžeme nijak ovlivnit, co ale můžeme, je minimalizovat jejich následky. Asi první, co nás ve spojení s dovolenou a opuštěním našeho domova napadne, je možné vloupání a vykradení.

„Standardní dveře lze velmi snadno vypáčit nebo vysadit. Pokud jsou ale opatřeny dostatečnými bezpečnostními prvky splňujícími parametry minimálně 2. nebo 3. bezpečnostní třídy, jakými jsou například tříbodový hákový zámek, tři plynule seřiditelné závěsy a tři pasivní čepy tvořící zábranu proti vysazení nebo vypáčení, šance na vloupání se tím rapidně sníží,“ komentuje Tomáš Albrecht, produktový manažer SAPELI.

Důležitý je také materiál a konstrukce dveří, díky kterým nelze dveře prokopnout. Bezpečnostní dveře mohou být kovové nebo dřevěné s masivním rámem a s výplní z plné dřevotřísky.

Vstupní dveře jsou nejen určitým prvním ochranným bodem před nevítanými hosty, ale zároveň vás mohou ochránit před vzniklým požárem či nežádoucím hlukem.

„Pro ochranu majetku i osob při vzniku požáru je možné vstupní dveře opatřit i o dostatečnou protipožární ochranou. S ní dveře odolají požáru po dobu minimálně 30 minut a zamezí tak jeho prostupu do vašeho bytu. Pokud máte hlučný výtah ve společných prostorech, bydlíte v přízemí blízko vchodových dveří nebo máte hlasité sousedy, oceníte zvukovou izolaci také u vstupních dveří. Například bezpečnostní vstupní dveře SAPELI kategorie RC2 a RC3 nabízí zvukový útlum 43 dB,“ doplňuje Tomáš Albrecht.

Ačkoliv celou dobu věnujeme pozornost spíše technickým parametrům, opominout bychom u bezpečnostních dveří neměli ani jejich vzhled.

„Bezpečnostní dveře nebyly vždy symbolem povedeného designu a jejich výběr byl velmi úzký. To ale neplatí pro bezpečnostní dveře SAPELI. Ty díky zakázkové výrobě můžete sladit s ostatními dveřmi v interiéru a z druhé strany, z pohledu ze společné chodby v domě, kde se často musí dodržovat jednotný styl, mohou mít zcela jiný design. Žádná omezení nejsou, ani co se týká povrchové úpravy. Z jedné strany dveří tak můžete zvolit např. CPL a z druhé dýhu. Záleží jen na vašich potřebách a přáních,“ doplňuje Tomáš Albrecht.