Jak správně vybrat dlažbu?

Vzhledem k rozmanitosti vzorů, barev a tvarů, které jsou dnes v nabídce, výběr správného obkladu může být náročný.

Při výběru obkladaček byste měli být vedeni především zachováním konzistence uspořádání místnosti a jejich pevnosti a odolnosti vůči vnějším faktorům. Nezapomeňte vybírat dlaždice k nábytku a zařízení, ne opačně. Tento přístup zužuje pole výběru a zefektivňuje proces uspořádání interiéru. V nabídce sítě Hobby Market najdete cenově výhodné obklady.

JAKÉ OBKLADAČKY VYBRAT DO KUCHYNĚ?

Při vaření se vytváří pára, což způsobuje vysokou vlhkost v kuchyních. Abyste zabránili tvorbě plísní a hub, vyberte kuchyňské obkladačky, které nedovolí vlhkosti vsáknout do stěny. Při vaření chtě nechtě vzniká nepořádek. Z tohoto důvodu je dobré, pokud je kuchyňský obklad hladký, což usnadní jeho mytí. Pokud vlastníte malou kuchyň, zvažte nákup obkladu v lehkých odstínech – šedou, béžovou nebo hnědou, která opticky interiér zvětší. Velké kuchyně umožňují prakticky úplnou volnost při výběru barev a vzorů dlaždic.

JAKÉ OBKLADAČKY JSOU VHODNÉ DO KOUPELEN?

Při výběru koupelnových obkladů byste měli klást důraz zejména na to, aby splňovaly dvě nejdůležitější kritéria – odolnost proti vlhkosti a protiskluzové vlastnosti. Stejně jako kuchyňské obklady, by měli mít stěny hladký povrch, který usnadní jejich čištění. Pokud jde o čistě vizuální efekt, zajímavé a velmi populární řešení pro koupelny jsou v poslední době obkladačky s motivem dřeva, které v kombinaci se svítidly a sprchovými kabinkami vytvoří originální a moderní atmosféru.

JAK VYPOČÍTAT NUTNÉ MNOŽSTVÍ OBKLADŮ?

Dbejte na to, aby byly obklady z jedné výrobní produkce, což zajistí, že se nebudou lišit v barevném odstínu. Také byste přesně měli vědět jaké množství obkladu budete potřebovat, abyste se vyhnuli situací, že budete nuceni dokoupit několik kusů, případně přemýšlet, co uděláte s nepotřebnými kartony. Potřebné množství obkladu si vypočítáte následovně: změřte šířku každé stěny samostatně, šířky spočítejte navzájem a pak vynásobte požadovanou výškou, na kterou chcete nalepit obklad. Stojí za to mít na paměti, že některé obkladačky se mohou během montáže poškodit, takže je vhodné koupit o 10 až 15% více obkladaček, jak to naznačují výpočty.