Jak vybavit ložnici v souladu se starým učením Feng Shui?

Chcete-li se opravdu dobře vyspat a dostatečně odpočinout věnujte alespoň při zařizování ložnice pozornost moudrosti našich předků. Ta se promítá do mnoha starých učení, z nichž jedno nazvané Feng Shui se zabývá prostorem a jeho působením na člověka.

Základní koncepce ložnice podle Feng Shui

Jakými pravidly se řídit již při navrhování prostoru ložnice? Stačí jich opravdu jen několik málo základních a uvidíte, že váš prostor bude mnohem útulnější a příjemnější. Za prvé nestavte postel nikdy proti oknu. Dejte jí kousek stranou. Ráno nebudete rušeni slunečním světlem a nenastydnete díky průvanu. Pokud můžete, volte k umístění postele spíše vnitřní zdi domu. Ty obvodové jsou náchylnější ke chladu. Postel nestavte také čelem ke dveřím a snažte se naopak vybrat místo, které je od nich vzdáleno nejvíce. Stěnu za postelí obložte přírodním materiálem, například rákosem, přírodním kobercem a podobně. Zamezíte tak nejen poškození malby, ale také si zpříjemníte případný dotyk.

Jaké barvy zvolit?

Spíše tlumenější. Tedy modrou, šedou, hnědou, zelenou, béžovou a podobně. Vyhněte se jasným křiklavým barvám jako například červené, oranžové, sytě růžové a dalším. A to jak při výmalbě stěn, tak při volbě ložního povlečení a dalších zařizovacích doplňků. Do ložnice si také rozhodně neberte věci jakýmkoliv způsobem související s prací, rušilo by vám to spánek. Naopak ji můžete doplnit o živé rostliny, ale spíše střídmě, aby vám v noci neodebíraly kyslík.

Oblé hrany a příjemný design

Abyste se v ložnici cítili měkce a útulně, snažte se vybírat nábytek s oblými hranami, které nebudou rušit proudění energie. Šatní skříňnoční stolky, komody, rám postele, to všechno volte z přírodního materiálu, ideálně masivního dřeva, které do okolního ovzduší nevypouští nežádoucí výpary. Na noční stolek pokládejte jen příjemné věci, které vám navodí hezké myšlenky, například fotografie z dovolené anebo dobrou knihu. Design nábytku v ložnici by měl být spíše jednodušší a skromný bez přílišného přikrášlování. Vsaďte spíše na funkčnost a praktičnost. V ložnici by se také mělo nacházet co nejméně elektroniky, ideálně žádná. Kupodivu negativně působí také zrcadlo, zejména to umístěné přímo proti čelu postele. Svádí totiž k nevěře. Abyste si dobře odpočinuli, měli byste mít v ložnici také uklizeno. Rozhodně se vyvarujte toho, ukrývat do ní věci, které nemáte, kam dát.