Jak zvolit správný polštář pokud trpíte na bolesti za krkem

K velmi častým potížím, které nás doprovází každodenním životem, patří bolesti za krkem. Může za ně jednostranné přetěžování, eliminace pohybu, neprocvičování krku, nevhodně zvolená židle u psacího stolu nebo třeba nevyhovující polštář, na který každý večer uleháme. Jestliže trápí tyto nepříjemné bolesti i vás, je potřeba se na věc podívat komplexně a odstranit vše, co by vám je mohlo způsobovat. Zařadit pohyb, koupit si vhodnou, zdravou židli do kanceláře a anatomický polštář do postele.

Jak fungují zdravé polštáře?

Na trhu se můžeme setkat s anatomickými polštáři, které mají jádro tvořené nejčastěji polyuretanovou nebo paměťovou pěnou. Polštář z paměťové pěny se umí vytvarovat přesně dle tvaru hlavy a krku uživatel. Budete po celou noc spát v ergonomicky správné poloze. Správný polštář má poskytnout oporu od ramen až po krk. Tak může krev volně proudit a eliminuje se svalové napětí a bolesti krku i hlavy.

K výhodám anatomických polštářů patří:

  • Poskytnutí opory a zajištění krku i zádům při spánku ergonomicky správnou polohu,
  • zamezení svalovému napětí a tím i bolestem krku, hlavy nebo zad,
  • přispívání k celkovému odpočinku a kvalitnímu spánku.

Vybíráme správný polštář

Při výběru polštáře zohledněte stavbu vašeho těla, velikost ramen a obvyklou pozici při spánku. Správná opora při spánku je důležitá pro kvalitní spánek. Při výběru polštáře byste měli brát zřetel i na tuhost matrace.

Spíte často na boku? Volte anatomický polštář z paměťové pěny tak, aby podpíral vaši hlavu, aby byla v rovnoměrné poloze s páteří a krční obratle se nepřirozeně neprohýbaly. Spíte nejvíce na zádech? Vyhovovat vám bude nižší typ polštářů. Při spaní na břiše je krk v nepřirozené poloze. Tady byste měli volit co nejtenčí a nejmenší polštáře, které sníží nepřirozené ohýbání krční páteře.