Mechové stěny vypadají v naší kanceláři úžasně

Se svým partnerem jsem začala podnikat přesně před pěti lety. Podnikáme spolu v květinářství, které vlastnil jeho tatínek a nyní je jeho vlastníkem právě můj nastávající muž. Do podnikání mě partner přizval zejména z toho důvodu, že miluji květiny a také design. Mým úkolem tak bylo na počátku našeho podnikání, udělat z naší prodejny vskutku designový skvost, do kterého se zákazník vždy mile rád vrátí. Napadlo mě, že bych mohla upustit uzdu své fantazii a nechat u našeho pracovního pultu, který přímo naproti hlavnímu vchodu, zřídit takzvané mechové stěny, které jsem objevila v jedné pražské vinotéce a do které jsem se okamžitě zamilovala. Můj partner nebyl proti a tak v našem malebném květinářství vzniklo něco skutečně luxusního. 

Mechové stěny jsou bezúdržbové

Zpočátku jsem se domnívala, že mechové stěny budou vyžadovat značnou údržbu, na kterou budeme s partnerem krátcí a že jejich vzhled díky tomu za čas nebude tak hezký, jako na začátku. Opak byl ovšem pravdou. Stabilizovaný mech si totiž dokáže uchovat svou přirozenou barvu a vzhled až po několik dlouhých let. Není třeba ho ani nikterak zalévat, hnojit či stříkat proti škůdcům, kteří jsou všudypřítomní. Na základě toho je více než jasné, že jsem tímto krokem, udělala správně. 

Již nejsme tolik vystresovaní

Je dokázáno, že mechové stěny mají velmi blahodárný vliv na lidské zdraví. Kromě příjemného vzhledu totiž mají i uklidňující účinky, které snižují míru stresu a při pobytu v místnosti, kde se podobná mechová stěna nachází, se každý hned začne cítit uvolněněji a v podstatě šťastněji. Je tedy více než jasné, že minimálně na deset let, máme od všudypřítomného stresu, který se v našem odvětví objevuje neustále, alespoň zčásti pokoj, což mi potvrdil i můj partner, který se sám přiznal, že od té doby, co máme tento skvostný mech ve své prodejně, tak se cítí šťastněji.