Netradiční Halloween aneb zajímavé doplňky pro váš obývák

Kdo by tento svátek nemiloval? Líbí se dětem, dospělým, vlastně úplně všem, kteří mají rádi zábavu a nebojí se netradičních kostýmů. Zkuste ale také dostat trochu Halloweenu i do vašich domovů, netradičním dekoracím se meze jistě nekladou a když budete mít styl, ocení to i návštěvy. A jen tak mimochodem, nezapomeňte si dát hrst bonbonů a podívat se na nějaký strašidelný film. 

Mít všude jen dýně? Tenhle svět je pestřejší…

Tykev na tisíc způsobů, i to je Halloween, jak jej známe z amerických filmů nebo situačních komedií. Různé tvary, barvy, vyřezávání zajímavých ornamentů, zábava na dlouhé hodiny v kutilských dílnách a zážitek nejen pro naše nejmenší. Samozřejmě, dýní si pár nakupte, ale kouzlo tohoto podzimního svátku určitě není jenom v nich. Koupit si sice můžete i umělou dýni, která bude svítit díky jedinému otočení tlačítka, ale nebude tohle přeci jen trochu moc moderní přístup? 

Využijte sklenice, naplňte je bonbony a pochoutkami, které poslouží alespoň chvíli jako příjemná dekorace. Samozřejmě se ale nabízí i spoustu dalších nápadů, třeba jako 3D samolepka na zeď. Co třeba dekorativní pavučiny nebo také závěsné dekorace, například v podobě netopýrů, čarodějnic nebo jiných strašidelných postav? Vždy na konci října přijde v anglosaských kulturách – a nejen v nich, protože tradice se šíří i k nám a pochází už z keltských časů – čas slavit, zdobit a bavit se. Halloween samozřejmě nemusí být vidět jen v interiéru, nápadité dekorace na domovních veřejích nebo u vstupní branky je také zajímavý nápad. 

Zkuste to letos třeba s lapačem snů

Aby se vám zdálo něco hezkého, zavěste si nad postel lapač snů – samozřejmě tematický, neboť Halloween si žádá své. Nezapomeňte také vhodně nakombinovat barvy, protože tomuto svátku sice dominuje oranžová a černá, ale měli byste to zkusit i s dalšími odstíny. Příjemný polštářek na gauči nemusí být nutně černý nebo svítivě oranžový, ale girlanda v obýváku už může být o něčem jiném. Dejte prostor fantazii a nebojte se zapojit i děti…