Pořádný úklid domu i firemních prostor si užijete!

Jak to udělat, aby se velký úklid proměnil v radost? Kdo a co vám s úklidem pomůže a jak to zařídit, aby práce utíkala jako voda? Podívejte se na tipy, se kterými bude velký úklid hračka!

1.    Pořádná výbava!

Jdete do boje se špínou pouze s holýma rukama? Chyba! Bez ochranných rukavic na nic nesahejte! Čisticí prostředky obsahují látky, které narušují jemnou pokožku rukou. Když budete čistit například dřevěný strop, vezměte si i čiré ochranné brýle.

2. Zavolejte pomocníky!

Na větší práci nikdy nebuďte sami. Čištění podlah je jedinečná služba, která vám ulehčí dlouhé hodiny lopotivé a nepříjemné práce. Garáže, linolea, lité podlahy, dlažby – to vše je lepší nechat strojům! Do spár v dlažbě se stejně nedostanete a stroje to mají za chvilku.

3. Čistá okna během chvilky

Kdo by miloval umývání oken? Je to nuda! Ale když si pořídíte obyčejnou stěrku, která má zabudovaný vysavač, práce se promění v radost. Okno navlhčete nejlépe roztokem vody, octa a jarového prostředku. Setřít – a je hotovo! To by šlo!

4. Jak zrychlit práci

Nikdy není dobré, když je na to člověk sám. Nakonec stejně zjistíte, že jste nic neušetřili. Zavolejte odborníky a s velkými plochami si nechte pomoci. Není to ostuda, je to rozumné! A když už se vám stane, že na nějakou část úklidu zůstanete sami, pusťte si svižnou hudbu. Každý podle svého gusta, ale ať to odsýpá, žádné ploužáky! To bude rychlost!

5. Pozor na syndrom vyhoření

Během velkého úklidu se stane, že zažíváme pocit zmaru – teď je to uklizené, a zítra to opět bude špinavé. To zamrzí každého. Nenechte si vzít dobrou náladu a podívejte se na to z druhé stránky – úklid je běžnou součástí života, a nezbavujete se jen špíny, ale také bakterií, které by se bez vašeho zásahu volně množily. Dejte si přestávku, něco dobrého na zub a jedeme dál!

Úklid je radost, když si necháte pomoci a naladíte se na tu správnou notu.

Nás tip: Úklid bude snadnější, pokud budete doma mít dostatek úložných prostor. Předsíň je první věc, kterou u vás vaše návštěva uvidí. Proto dbejte na to, aby v ní bylo dostatek místa pro uložení bot a kabátů i pro vaše návštěvníky. Předsíňové stěny už dnes zastávají funkci designového kousku. Nezařizujte předsíň starým okoukaným nábytkem. Pokud vaše předsíň nenabízí dostatek místa, kupte alespoň nástěnné věšáky. Nezapomeňte také na kvalitní osvětlení předsíně.