7 tipů, jak vnést do domácnosti trochu exotiky

Pokud již ne na vysněnou dovolenou do tropů nebo na nějaký ostrov, proč si nedopřát trochu exotiky alespoň doma? Možností, jak na to, je hned několik. Stačí se inspirovat osvědčenými tipy a vnést do svého příbytku pořádnou dávku svěžesti.

Nešetřete zelení

Exotika jde ruku v ruce s vůněmi a svěží atmosférou. O tu se stará zejména živá vegetace, bez níž by tropy nebyly tropy. Pokud tedy chcete v domácnosti docílit co nejživější atmosféru, nešetřete exotickými druhy rostlin. Samozřejmě, pozor na to, abyste to nepřehnali. Příliš mnoho zeleně v bytě neškodí jen designu, ale může zasáhnout i zdraví.

Ozdobte si byt miskou s ovocem

K voňavé exotice plné barev patří i šťavnaté ovoce. To nemusíte využívat jen v kuchyni, ale i při dekorování interiéru. Jde o nenáročný způsob výzdoby, při kterém vám postačí čerstvé ovoce, nejen to exotické. Plusem je, že podmínka využívat čerstvé plody vám umožní mít doma nové dekorace tohoto druhu každý den.

Povyšte ovoce na bytový doplněk

Ovoce se dá využít na mnoho způsobů. V případě dekorací se nepoužívá jen jako aranžmá exotických ovocných misek. Při troše kreativity ladí iv kombinaci s textiliemi. Takové spojení se často používá například jako jednoduchá minimalistická ozdoba stolů nebo poliček.

Vsaďte na správné osvětlení

Jarní nebo letní večery s nádechem hřejivé exotiky se neobejdou bez atmosférických světel. Na balkoně, terase nebo v zahradě si můžete rozvěsit např. lampičky vyrobené z kokosových ořechů, ve kterých budou do rytmu blkotať plamínky svíček.

Experimentujte s orientálním nábytkem

Dalším důležitým elementem exotických interiérů je nábytek. Jeho výběr může být zaměřen na klasické exotické modely z Ratana či bambusu nebo na orientálnejšie vzorované kousky, které koketují s materiály jako kašmír či kůže.

Stačí jeden obraz a ožije celý domov

Jen k málokterým interiérovým stylem se hodí takové široké barevné spektrum než k těm exotickým. Někdy však není nutná kvantita, postačí jediný nádherný obraz s hlubokým poselstvím zavěšen byť na stěně v obývacím pokoji. Ve spojitosti s výše uvedenými tipy tak domácnost nabude tu pravou exotickou náladu.

Přineste si kousek moře v akváriu

Na závěr přeměny domácnosti na soukromé exotické hnízdečko můžete popřemýšlet nad akváriem. Tropické rybičky plovoucí mezi mušle a zelené rostliny jsou skvělou možností, jak si přinést kousek moře rovnou do obýváku a užít si exotiku v maximálním pohodlí.