Barové židle a barový pult jako součást moderní kuchyně

Moderní kuchyně je pojmem, který dostává v posledních letech kompletně nový rozsah. Když se podíváme jen krátce do historie, tak si všimneme, že naprostá většina lidí nikdy neřešila u kuchyně vzhled. Stále byla brána jako jeden z domácích prostorů, které sice patří mezi často exponované, ale jejich účel je čistě užitkový.

Evoluce ve vzhledu moderní kuchyně ale přišla po přelomu tisíciletí, kdy se mnohem častěji začalo na kuchyni pohlížet jako na moderní interiér se stejnou nutností modernizace, jako kterákoliv jiná místnost. My si dnes popíšeme moderní kuchyně a hlavně úlohu, kterou v nich hrají barové židle a pult.

Principy, které moderní kuchyně respektuje nejvíc

Moderní kuchyně pochopitelně respektuje celou řadu důležitých oblastí. Tou první je vysoká estetika. Dnes pomalu mizí materiály jako například ryzí dřevo, které jsou tmavé a působí až příliš „rustikálně“. V oblastech, kde se pracuje se surovinami a které jsou takříkajíc nejčastěji na očích, se mnohem častěji volí velice estetické plochy z dobře čistitelných a přehledných materiálů.

Moderní kuchyně tak může být občas velice podobná dokonce i kuchyni profesionální. Najdete v ní takové prvky, jako jsou kompletní pracovní plochy z nerezové oceli a především rozsáhlé světlé plochy, působící velice esteticky.

Barové židle a prvky patří do moderní kuchyně

Vedle všech zmíněných součástí se také v moderní kuchyni dbá na spoustu prostoru. Ten je velice podstatný pro pohodlnou a kvalitní práci. Jednou z možností, jak lze spoustu prostoru ušetřit, jsou právě oblíbené barové stoly a barové židle. Jedná se o typické prvky, které navíc v moderním interiéru působí velice dobrým dojmem.

Barové pulty jsou jednoduchými plochami, které tvoří základní deska. Ta je orientována více do délky, nežli do šířky, aby byl mezi lidmi, co u pultu sedí blízký kontakt, ale zároveň i dostatek prostoru. Barové židle jsou potom typické postavením na vysoké noze. Bývají velice často otočné a běžnou součástí židlí jsou nášlapné plochy ve spodních partiích, které nejen že pomohou s usazením, ale také jednodušším nasedáním na židli.

Často frekventované také v jídelnách

Při povídání o moderní kuchyni nesmíme zapomenout na prostor jídelny. Je totiž velice časté, že se jídelna a kuchyně dává do jednoho velkého prostoru. Především u nově postavených domů se jedná o naprostý standard.

Účel je zde jednoduchý. Jde o to, že je přenos jídla i pití mnohem jednodušší, než mezi místnostmi a dveřmi. Úklid nádobí je rovněž mnohem rychlejší. Zároveň je ale dostatek prostoru, který takováto spojená místnost nabízí, plný možností jak domácnost zdokonalit. Jednou z možností mohou být právě i barové pulty a zmíněné barové židle.