Bobr

Široký plochý ocas a dlouhé ostré zuby, které dokáží pokácet i statný strom. Víte, které zvíře se tímto může pyšnit? Pokud jste hádali bobra, máte pravdu.

Náš největší hlodavec váží až 30 kg a pro život ve vodě a v jejím okolí je jako stvořený. Předními zuby bobr dokáže okusovat dřevo, které mu slouží nejen ke stavbě příbytků, hrází, ale také jako potrava. 

Bobr je býložravec, živí se lýkem, které se skrývá pod kůrou dřevin, ale také větvičkami nebo bylinami z okolí potoků. Kromě zubů pomáhá bobrovi silný ocas a plovací blány na nohách, které mu usnadňují plavání. Uzavíratelné nozdry i oči už jsou jen poslední detaily, které z něj dělají odborníka na vodní stavby.

Hráze z pokácených stromů si bobři staví jako svůj příbytek. Přehrazený vodní tok vytvoří tůňku a v těle hráze bobři nechávají prostor, kde tráví dny.

Ven se vypravují až se setměním, za potravou i úpravami obydlí. Spatřit bobra na vlastní oči je tedy velká vzácnost. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč je obchodování se slonovinou velmi omezené až zakázané nebo například, že luskoun je jediný savec na světě s šupinami a kolik mláďat rodí lachtan.