Čerstvé květiny přinesou novou energii do vašeho obydlí

O něco čistší vzduch, o něco veselejší atmosféra. Zkrátka a dobře, ten člověk, který dá v interiéru přednost čerstvým květinám, rozhodně neudělá chybu! Pěkně zařízený byt bez zeleně není tak úplný, jak by jinak mohl být – jde o atmosféru, o příliv pozitivní energie, o drobnosti, ze kterých budete mít radost. Domov přeci není jen o čtveřici stěn bez výrazu, holých a ničím neozdobených, jen tak, aby šlo o místnosti k přespání a sezení u televize. Chtějte od svého bytu něco víc!

S dekoracemi bude doma o mnoho útulněji

Drobnost pro jídelní stůl nebo jiný nábytek nebo naopak velká váza na zemi s vzrostlými květinami, to je už na vás – přizpůsobte barvu i ročnímu období, vzhledu místnosti jako takovému nebo i dalším detailům. A jestli je místo, kam se květiny nehodí? Nebojte, pasovat budou prakticky kamkoliv, květiny jsou totiž umělecké dílo samotné přírody. Nezapomeňte na floristickou hmotu, která umožní čerstvě řezaným květinám „žít“ o něco déle. 

Slavnostní oběd s okvětními lístky růží? Proč ne, i v tom je kouzlo moderní dekorace plné barev a života. Pár hrstí pro radost je určitě vítaným zpestřením sváteční tabule, je ale škoda, že vám lístky vydrží jen pár hodin – a pak bude třeba je sebrat a vyhodit. Nicméně, je fakt, že to ale za tu parádu stálo, že?

Barvy volte i s ohledem na roční dobu

Vhod mohou přijít i sušené květiny, to jistě – ale rozhodně nebude nad čerstvé potěšení, byť byste je měli k dispozici jen dočasně, vše na světě je přeci docela pomíjivé. Důležité je mít čistou vázu i vodu, dezinfikujte chlórem a pozor na keramické džbány. Proč? Důvod je velmi jednoduchý, řezaným květinám hodně prospívá sklo, nejen kvůli tomu, že jím prostupuje životadárné světlo. Lístečky, které by snad po vložení do vázy měly zasahovat do vody, raději odstraňte. Tato vpravdě kavaleristická finta umožní květinám žít o něco déle, podobně tak neuděláte chybu, když oříznete uvadající květy, rostlina by se jinak zbytečně vyčerpávala. Ke květinám se určitě hodí kápnou trošku octa nebo citronu, případně sáčku s výživou, vodu jim měňte denně nebo obden. Hodně štěstí s pěstováním!