Pomoc v ‚americkém‘ duchu

Někdy se to k něčí smůle vyvine tak, že dotyčný může počítat, jak jenom chce, a přesto se nedopočítá. Tedy vždycky mu vyjde, že z peněz, jež má, nedokáže vše potřebné zaplatit. Na vině tomu mohou být nízké příjmy stejně jako jim neodpovídající příliš vysoké výdaje, situace může být ovlivněna nečekaným vysokým výdajem nebo třeba nějakým typem výpadku příjmů a podobně.

Ať je ale příčinou cokoliv, musí následovat jediné. A to hledání cesty, jak se z těchto problémů vymanit.

Někdy se to dá zvládnout tím, že člověk omezí výdaje, jež nejsou nezbytně nutné, že se uskromní, někdy se dají možná i přivydělat nějaké ty peníze, jimiž se deficit rozpočtu dorovná. Ale často se to nepovede a pak se musí sehnat půjčka. Která je rozhodně lepším řešením než vykročení na dráhu neplatičů.

Půjček se tu nabízí dost a dost, ovšem lze-li některou z nich skutečně doporučit lidem v nesnázích, pak je to bezesporu nebankovní americká hypotéka.

Proč právě tato hypotéka?

Odpověď je nad slunce jasná všem, kdo už ji někdy využili nebo kdo alespoň mají neblahé zkušenosti s půjčkami jinými.

  • Zatímco jiní poskytovatelé vesměs bazírují na tom, aby žadatelé o jejich půjčky prokázali dostatečně vysoké příjmy, tady stačí je doložení takových příjmů, jež budou stačit ke splácení.
  • Zatímco jinde chtějí záruky, že člověk bude po celou dobu splácení dostatečně solventní, tady žádají jenom dání nějaké nemovitosti do zástavy a tím mají splácení za zajištěné a člověku se více v soukromí nevrtají.
  • Zatímco schválení jiných půjček komplikují třeba i podezřelé záznamy v registrech dlužníků, tady se tyto snadno ignorují, pokud neohrožují budoucí splácení. Slovy majora Terazkyho: „Čo bolo, to bolo.“
  • Žádá se tu jednoduše přes internet a půjčka bývá schválena do 24 hodin. Což je u jiných půjček spíše ryzí utopie.
  • Po podpisu smlouvy jsou rovněž rychle vyplaceny dohodnuté peníze, až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti.
  • Splácet se tu dá až třicet let. Ale dohodnout se dá i na kratší době, případně lze vše kdykoliv splatit předčasně.
  • Peníze tu lze použít na cokoliv.

A zkuste uvést jinou půjčku, jež by měla srovnatelné množství pozitiv!