Jak se staví dům? Jednoduchý postup o třech krocích

Sníte o vlastním bydlení? V tom případě vás určitě zajímá, jak celý proces vlastně vypadá. V tomto článku vám jej ve třech jednoduchých krocích popíšeme.

Postavit si vlastní dům není vůbec snadné. V podstatě si ale vystačíte pouze se třemi kroky. Ty když dodržíte, tak budete mít jistotu, že za několik měsíců nebo let bude vaše vysněné bydlení konečně realitou.

  1. Výběr firmy

Dům sice můžete stavět svépomocí, to vás ovšem bude stát spoustu času a úsilí. Jestliže obě tyto cenné komodity chcete ušetřit, bude lepší si najmout někoho na pomoc. Pokud budete opravdu dobře hledat, možná narazíte na společnost, která vám pomůže i ušetřit peníze. Vybrané firmy totiž nabízejí financování a realizaci v jednom balíčku. Díky tomu ušetříte například na úrocích nebo určitých částech stavby, které byste jinak museli tvrdě zaplatit.

  1. Kvalitní projekt

A jednou takovou je projekt. Nezáleží na tom, jestli máte zájem o projekt patrové dřevostavby či projekt dřevostavby. V obou případech si budete muset zaplatit. V některých případech dokonce i více než sto tisíc korun. Když si chcete tyto peníze nechat a využít je například ke zvelebení vašeho budoucího bydlení, navštivte portál Dumonline.cz. Právě tady totiž dostanete možnost získat projekt úplně zdarma. Ten si navíc s pomocí profesionálních architektů budete moct ještě přizpůsobit. Tak, aby vám hotový dům dokonale vyhovoval.

  1. V cílové čáře

První dva kroky byly v podstatě jen takové rozehřívací. Teď vás čeká ta největší dřina. Nejdřív budete muset přesvědčit úřady, aby vám daly stavební povolení v rozumném čase. Jestliže se vám to podaří, můžete hned začít stavět. A jakmile jste si na samotné práce objednali externí firmu, vy už nic řešit nemusíte. Stačí jen sledovat, jak váš dům postupně roste a zhmotňuje se před vámi. Během několika měsíců by mělo být hotovo. Nyní už jen stačí vymalovat, zvelebit interiér pěkným nábytkem a nastěhovat se.