Jak si opticky zvětšit byt?

Jak použít dekorace do bytu v malém prostoru? Zatímco mnoho drobných bytů působí přeplněně a temně, to nejlepší, co můžete s omezeným prostorem udělat, je dodat mu vzdušnost.

Toho lze dosáhnout minimální barevnou paletou, chytrými úpravami oken a víceúčelovým nábytkem. Existuje také několik věcí, kterým je třeba se vyhnout – tmavý a objemný nábytek, příliš mnoho dekorativních doplňků a nedostatečné osvětlení. Chcete-li dosáhnout zjednodušeného vzhledu, budete se muset vzdát nepotřebných předmětů které dokonale nezapadají do vašeho rozvržení.

Na začátku všeho je prostor

Bílé stěny nejsou jen trendem pro čisté a světlé prostory – jsou také designovým trikem, jak vytvořit místnost otevřenější. Pokud jde o výběr barev, držte se neutrálních palet, jako je hnědá kůže, dřevo a tkané textury, přičemž ponechte barevnější akcenty obsažené v uměleckých dílech a dekorace do bytu.

Rozlučte se se zatemňovacími závěsy a zastaralými žaluziemi, které byly součástí vašeho bytu. Průsvitné závěsy nebo tkaná stínidla stále poskytují dostatek soukromí, ale bez zatemnění vašich pokojů. To je důležité zejména pro okna orientovaná na jih a západ, která dodávají nejvíce přirozeného světla.

Pokud jsou vaše stropy nízké, zvolte závěsné svítidlo v bílém odstínu , které nebude místnost opticky zaplňovat. I bez vytvoření většího obytného prostoru, přidání vizuální výšky přitahuje pozornost, aby se plocha jevila větší. Protože toto svítidlo zapadá do stropu, místnost působí vzdušně odshora dolů.

Spíše než schovávat své nejlepší nádobí za zastaralá dvířka skříněk, svlékněte kování a zvolte otevřené police na horních skříňkách. Otevřené police zvětší váš prostor a dodají mu dojem další výšky.

A jak je to s dekoracemi a nábytkem? 

Pokud nemáte místo na jídelní stůl, použijte k vytvoření útulnosti ostrůvkové sezení. Nejen, že ostrůvek umožňuje zastrčit stoličky, když je nepoužíváte, ale také přidává další varnou plochu pro malé kuchyně s omezeným prostorem.

Omezte barevnou paletu malé koupelny na minimum. I když chcete být odvážní s jedním tónem , ujistěte se, že ostatní akcenty v místnosti, jako jsou ručníky, podložky a úložný prostor, budou jednoduché.

Pokud nemáte specializovanou domácí kancelář, zkuste vytvořit víceúčelový jídelní kout a kancelář s chytrým příslušenstvím a úložným prostorem. Závěsná světla a svěží polštáře rozjasní oblast a zároveň ji udrží funkční pro smíšené použití.

Nízká postel dodá vašim stropům dojem výšky, takže pokud zvolíte nábytek nízko u země, budou vaše pokoje automaticky působit větší. Ložnice s jednoduchými soupravami prádla působí vzdušně a otevřeně a díky začlenění rostlin bude místnost působit svěžeji.