Jak snadno a levně zútulnit domácnost?

Zimní období je dlouhé, počasí vlezlé, tak proč si dobrou náladu nepodpořit příjemnou domácí atmosférou, ke které výrazně přispějí dekorace umístěné kdekoliv po místnosti. Jednat se může o ozdobičky koupené, anebo ručně vyráběné, záleží pouze na vás a vašich preferencích. Jakými radami se řídit, chcete-li si domácnost zútulnit nejen vkusně, ale i snadno a levně?

Věnujte pozornost textilu

Než se přesunete k detailům, jako jsou vánoční dekorace do truhlíku nebo vkusně zdobené ubrousky ke štědrovečerní večeři, zaměřte se na takové věci, které zabírají velkou plochu. Jednat se může právě o textil, ať už ten v ložnici nebo v obýváku, kde jej tak mají možnost obdivovat i pozvání hosté. Určitě svoji pohovku ozdobte vánočními polštářky, dekami nebo přehozy. Zároveň vánoční textil přispěje ke zútulnění celého prostoru a vykouzlení pohodové sváteční atmosféry. Vhodné je však vybírat prodejce, u kterých jsou nákupy výhodné i navzdory inflaci

Ke snížení cen taktéž mohou přispět různé slevové nabídky a efektivní je i využití cashbackových portálů. Díky nim se vám vrátí určité procento vynaložených financí zpět na bankovní účet. Jakmile budete mít vyzdobený obývák, vezměte si do parády i zmiňovanou ložnici v podobě vánočního ložního prádla či přehozu na postel a nezapomeňte ani na dětské pokoje nebo koupelny.

Spojte několik nákupů v jeden

Pokud spojíte několik potřebných nákupů v jeden, máte možnost ušetřit finance, ale i čas. Při jednom můžete například obstarat potraviny, nápoje, drogerii nebo doplňky do domácnosti. Stačí využít Lidl leták příští týden a vše potřebné obstarat za co nejnižší ceny. Díky spojení několika nákupů v jeden máte možnost ušetřit například za dopravu. 

Lidl leták příští týden navíc nabízí dostatek času na naplánování potřebného nákupu, kdy je vhodné si všechno potřebné zapsat na nákupní seznam. Bude tak pravděpodobnější, že nakoupíte opravdu jen to, pro co jste do obchodu přišli. Bezhlavé házení věcí do nákupního košíku je obvykle spojené s daleko větším utrácením peněz. Ideálním místem pro takto smíšené nákupy jsou supermarkety, ať už se jedná o zmíněný Lidl nebo Kaufland s Albertem. Na prodejnách vždy seženete nejen tematické dekorace, ale také slevy na běžné nákupy.

Vsaďte na světýlka

Zejména v posledních letech se s velkou oblibou setkávají světýlka. Ozdobit se s nimi dá nejen vánoční stromeček, ale také dveřní rám, rám od postele nebo natáhněte led pásky podél stěny v pracovně. Ideální jsou světýlka, u nichž lze upravovat intenzitu i barvy a přizpůsobit tak světlo danému okamžiku. Důležité je však při výběru hledět na energetickou třídu, aby byla světýlka co nejúspornější. 

Následně, jakmile budete mít světýlka po domácnosti rozmístěna, stačí už pouze využít mléko v akci, připravit si kakao a zahrát si za příjemného osvětlení s rodinou například společenské hry. Stejně tak, jako světýlka kouzelně vypadají uvnitř, je tomu tak i zvenčí, kde to však bude spíše pro potěšení očí kolemjdoucích než vás. Během nákupu tedy hleďte jak na slevy, tak na cenové nabídky u konkurence, a především na energetickou třídu.