Jak zachránit zničené parkety?

Poslední týdny náš nutily trávit doma více času, než jsme chtěli. Možná jste si všimli, že vaše domácnost by potřebovala renovaci. Tak proč nezačít od podlahy? Podlaha zabírá velkou část bytu a dotváří tak výraznou měrou atmosféru celého bydlení. Pokud máte doma staré parkety a už se vám přestávají líbit, je nejvyšší čas dopřát jim renovaci. 

Renovace parket rozzáří celý prostor 

Proč zvolit renovaci parket? Pokud dřevěná podlaha ztratila původní vzhled i funkčnosti, přichází ideálně na řadu renovace parket. Ta vrací podlaze zašlý lesk a vy se v bytě budete cítit opět příjemně. Dřevěná pokrývka podlahy vydrží téměř vše a v bytě zůstává desítky let, ale potřebuje péči. Pokud už nepomůže běžná údržba a zašlapanou špínu nečistí ani důkladný úklid, je výhodné zavolat odborníka. Renovace parket vás vyjde stále levněji, než pořízení úplně nové podlahy. 

Broušení parket ukáže krásu dřeva  

Odborníci z firmy Podlahy Praha, s.r.o. se na broušení parket zaměřují a dokážou s podlahou udělat zázraky. Díky této technice se odstraní z parket povrchové nedokonalosti, rýhy, škrábance a zašlapaná špína. Po takové péči se parkety rozzáří jako nové a na dřevě vynikne jeho původní a originální kresba. Mořením se zvýrazní přirozené tóny dřeva, což dá parketám svěží vzhled. Dále se parkety ošetřují olejováním či lakováním. 

Ošetření je vhodné i pro nebytové prostory. 

Firma Podlahy, s.r.o. si poradí i v nebytových prostorách. Renovace parket je finančně výhodnější i ve větších objektech, jako jsou školy, kanceláře, apod. Stačí kontaktovat podlaháře, kteří přijedou na konzultaci a vyslechnou si vaše přání a očekávání. Poté podle technických možností doporučují to nejlepší řešení. 

Kdy je potřeba vyrovnání podlahy? 

V některých případech je v rámci renovace parket také potřeba vyrovnání podlahy. A v případech, kdy podlahář na místě zjistí, že v bytě předtím docházelo k větším stavebním úpravám (bourání příček, změna vedení rozvodů vod či kanalizačních trubek) a tato změna byla proveden přes dřevěnou podlahu. Poté dochází k rozebrání parket a následnému vyrovnání podlahy vedené odborníky z firmy Podlahy Praha, s.r.o.