Obklad imitace cihly – skvělý nápad na dokončení stěn

Pokud nemáte možnost odhalit přírodní cihly vašich stěn, využijte zajímavou alternativu na trhu, a to obklady, které imitují vzhled cihel.

Když moderní design jde ruku v ruce s přírodou

Dekorativní cihlové obklady dokonale odrážejí nejdůležitější vlastnosti přirozeného prototypu. Jsou ideálním řešením zvýraznění vybraných stěn, výkopů, sloupů a krbů. Obklady napodobující cihly působivě odpovídají požadavkům moderních pokojů, protože jsou kompromisem mezi jedinečnou krásou přírody a moderním designem. Díky ním jste schopni vytvořit módní uspořádání, které harmonizuje s ušlechtilostí kamene.

Cihla na stěně

Cihla na stěně může být vyrobena z různých druhů kamene. Přírodní kámen je považován za nejtrvanlivější a nejsofistikovanější, snadno se dá přizpůsobit jakémukoliv vnitřnímu uspořádání. Další skupinou, která stojí za zmínku, je umělý kámen, kterému nelze popřít množství výhod. Umělý dekorativní kámen je především levnější, takže většina lidí během rekonstrukce se rozhoduje právě pro něj. Dlaždice ze sádry nebo betonu dokonale napodobují přírodní kámen a jsou dokonalé jako tepelná izolace v místnosti.

Díky různorodosti tohoto řešení si víte vybrat produkt, který nejefektivněji vyhovuje vašim očekáváním. Rozhodujíc se mezi dlaždicemi imitující cihly, které jsou vyrobeny ze sádry, jim můžeme dát jakoukoliv barvu. V případě klinkierových cihel získáme nejlepší imitaci cihel, kde každý prvek bude zabarven správným způsobem. Díky použití tohoto typu dlaždic dosahujeme dokonalý efekt. Ti, kteří se nezajímají o stavební záležitosti, určitě nebudou schopni rozpoznat, zda jde o skutečnou cihlu nebo jen imitaci.

Po takové dávce teorie je čas pro betony a příklady dekorativních cihelných aplikací na stěně. Zpočátku si vezmeme koupelnu, která kvůli své specifičnosti bude potřebovat dlaždice s nízkou nasákavostí. V tomto případě je nejlepší vsadit na cihlové gresové dlaždice, které dodají interiéru přírodní krásy, při zachování vynikajících vlastností tohoto materiálu. Dlaždice Gres jsou trvanlivé a příjemné k použití, takže je možné je použít i v uspořádání prostorů sprchy nebo ve vaně. Další otázkou je výběr správné barvy. V dnešní době jsou nejpreferovanější a nejmodernější odstíny šedé. Šedá je maximálně nadčasová barva, ale vše závisí na vaší osobní preference a vkusu.

Vzhledem k vysokým provozním parametrům, dlaždice napodobující cihly z gresu, dobře fungují i ​​v kuchyni. Bez obav je můžeme použít v mycí zóně i kolem hořáku, kde se dokáží dobře vypořádat s účinky vysokých teplot a vodních par. Velkou výhodou dlaždic imitujících cihlu je i jejich všestrannost, díky čemuž dokonale zapadají do tradičního charakteru kuchyně ale i její moderní verze. Pokud jde o tradiční interiér kuchyně, odstíny béžové a hnědé budou vynikající volbou. Na moderní interiéry doporučujeme odstíny šedé.

Maravilloso Baldosas azulejos y losas que imitan madera muy originales Ceramica Para Decorar Paredes

Cihla na stěně je univerzální řešení i pro obývací pokoj, jídelna nebo dokonce ložnici. Zde máte naprostou svobodu při výběru materiálu. Barva cihel závisí na tom, v jakém stylu je místnost zařízená. Pokud ve vaší obývacím pokoji, jídelně a v ložnici dominuje rustikální akcent, provensálsku nebo skandinávský styl, vynikající volbou je bílá nebo šedá cihla, která interiér rozjasní. V podkrovním prostoru je vhodnější kámen v teplejších barvách, jako je hnědá, béžová nebo měděná barva.
Cihelné dlaždice jsou velmi praktické dokončovací materiály díky jednoduchosti montáže, velikosti a rozmanitosti barevné škály. Zvažte takové řešení nejen z dekorativních důvodů, ale i vzhaľadom na jejich praktickou stránku. Trvanlivý a pevný povrch je zárukou spokojenosti na mnoho dalších let.