Praktické rady pro malou kuchyň

Malá kuchyně je velkou výzvou. Přinášíme vám praktické rady, které i s malou kuchyní udělají zázraky. Může se zdát, že zařídit malou kuchyň je jednoduchý úkol, skutečnost je však jiná. Velikost kuchyně je neměnná, ale vy z ní za každou cenu chcete vytěžit maximum. S našimi radami i s malou kuchyní uděláte zázraky.

ZDE JSOU NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TIPY:

  • V malé kuchyni byste měli vsadit na světlé (bílé nebo béžové) lesklé skříňky
  • Závěsy, organizéry a pomocné police pomáhají uspořádat kuchyňské příslušenství
  • Uspořádání malé kuchyně by mělo být založeno na přesnosti
  • Nábytek bohatý na zásuvky usnadňuje fungování v malé kuchyni
  • Otevření kuchyně do jídelny nebo obýváku zcela změní svou perspektivu
  • Menší náhrady určitých prvků zvýší pole působení

PRAVIDLO ČÍSLO 1

Světlý nábytek je klíčem do srdce malé kuchyně

Do kuchyně s malými rozměry je nejvhodnější nábytek se světlými příčkami. To všechno kvůli specifikaci světelných odstínů. V tomto případě je tento efekt posílen hladkými a lesklými řešeními, které navíc odrážejí světlo, a tím zvyšují dojem prostoru. Světlé a zářivé odstíny nejsou všechno, co vám pomůže opticky zvětšit vaši kuchyni. Vynikající metoda, díky které získáváme efekt rozšíření prostoru, je také skleněná zástenka a podsvícení zevnitř.

PRAVIDLO ČÍSLO 2

Praktické řešení jsou základem

Existují dva typy lidí. Někteří preferují skladování kuchyňského příslušenství na kuchyňské lince, zatímco jiní dávají přednost tomu, aby vše bylo skryto. Pro lidi, kteří se necítí komfortně viditelně ukazovat, jací kuchyňští pomocníci jsou součástí jejich každodenního života, jsou skvělým řešením všechny druhy košů, organizátorů a věšáků, které umožní praktické uspořádání příslušenství. V tomto případě je velmi důležité vybrat správné místo. Závěsné skříňky – stěna skříněk, je nejvhodnější prietor pro skladování nádobí, hrnců a všech druhů potravinářských výrobků.

PRAVIDLO ČÍSLO 3

Využijte každý milimetr prostoru

V malých místnostech se počítá každý milimetr, proto je třeba vše pečlivě zvážit a promyslet. Nepočítá se žádná chyba, jejímž důsledkem jsou prázdné úhly a mezery mezi nábytkem. Využili jste více prostoru, než jste očekávali? Skvělé! V takovém případě můžete udělat malou komoru v jednom z regálů!

PRAVIDLO ČÍSLO 4

Tajemství je v detailech a úspěch malé kuchyně v zásuvkách

Skvělým řešením pro všechno kuchyňské příslušenství je výběr nábytku se zásuvkami. Zásuvky jsou rozumnou volbou, která vám umožní oddělit kuchyňské prvky. Kromě toho to bude mít vliv i na pohodlí používání nábytku, protože zásuvky budou jednodušší při hledání konkrétních věcí.

PRAVIDLO ČÍSLO 5

Podívejte se lépe a udělejte nemožné

Malá kuchyně je pěkná, ale co když můžete trochu „rozšířit své obzory“? V poslední době je velmi módní řešení spojit kuchyň s obývacím pokoj nebo jídelnou. Toto smazání hranice mezi dvěma sousedními místnostmi je skvělý způsob, jak výrazně zvětšit prostor kuchyně. Ačkoli tyto aktivity nemohou fyzicky ovlivnit velikost prostoru, zcela změní dojem kuchyně.

PRAVIDLO ČÍSLO 6

Odstoupení od nepotřebných prvků se vyplatí

Jednoduché a minimalistické řešení mají tendenci být efektivnější. Jsou vaše očekávání zcela odlišné od reality? Máte vysněné kombinace nábytku a ten se do kuchyňského prostoru nevejde? V takovém případě se zřekněte nepotřebných prvků, nebo jejich nahraďte menšími. Stačí například nahradit dvoukomorový dřez menší verzí. Bude také výhodné vzdát se elektrické desky se čtyřmi hořáky. Moderní kuchyně se už dávno osvobodili od takových řešení a vypadají mnohem lépe ve společnosti dvojitého hořáku.

PRAVIDLO ČÍSLO 7

Postupujte podle všech výše uvedených pravidel

Uspořádání malé kuchyně je tvrdým oříškem, ale se správným plánováním budete mít určitě úspěch! Vše, co musíte udělat, je aplikovat výše uvedená pravidla v kombinaci s vlastní fantazií.

Náš tip: Máte malou kuchyň a potřebujete do ní vměstnat také místo, kde budete jíst? Skvělým tipem jsou barové židle u pultíku, ušetříte tak spoustu místa a když si s jejich umístěním pohrajete, mohou vypadat opravdu stylově.