Projasněný domov

Chceme-li, aby byl náš domov harmonický a plný světla, budeme se muset zamyslet i nad tím, jak v interiéru rozmístíme svítidla a jakým způsobem do něj zakomponujeme barvy. Neméně důležitý je v tomto případě i výběr nábytku. Vše by k sobě mělo ladit a logicky do sebe zapadat. Jestli-že nejste zrovna módní guru, nevadí. Na následujících řádcích vám prozradíme, jakými pravidly se řídit, aby byla vaše domácnost harmonická a perfektně vzdušná. Čtěte a dozvíte se vše potřeb6né!

Jaký nábytek projasní naši domácnost?

Chceme-li, aby naše domácnost působila lehkým a vzdušným dojmem, bude dobré, když se zaměříme na minimalistické prvky. Určitě tak zapomeňte na přeplácané poličky plné suvenýrů z cest a dalších drobností, které pohltí prostor vaší domácnosti. Raději se obklopte světlým kvalitním a designovým nábytkem, který bude odrážet vaše představy o pohodovém domově. Skvělou volbou jsou na míru dělané stoly, poličky i komody. Poohlédněte se po šikovném řemeslníkovi ve vašem okolí a zhmotněte vaše představy. Důležité je zejména to, aby byl design nábytku v jednotlivých pokojích ucelený a celistvý.

Pro navození vzdušné atmosféry se hodí světlé barvy a dekor. Líbit by se vám mohl smrkový nábytek či nábytek z jasanu. Jestli-že máte rádi sněhově bílý nábytek, můžete pak do vašeho domova vnést pestřejší barvy na vaše zdi. Ale pozor! Žádné divoké kontrastní barvy! Raději sáhněte po pastelových odstínech. Zamlouvat by se vám mohla citrónově žlutá nebo světle modrá barva. Ty evokují klid a mír a krásně doplní váš dřevěný i bílý minimalistický design.

Jaká svítidla můžeme zakomponovat do naší domácnosti, aby působila vzdušným dojmem?

V bytech i domech vždy platilo a platí, že čím více světla v obytných místnostech máme, tím lépe. Ne každý má však štěstí na velká francouzská okna s výhledem do přírody. Nemusíte však zoufat. Jako řešení se nabízí využití nejrůznějších svítidel. Osvětlení v naší domácnosti může mít mnoho podob. Velmi se osvědčila bodová led svítidla, ale i stylové lustry a v neposlední řadě i stojací lampy. Do obývacích pokojů a ložnic jsou k mání stolní lampičky i zatemňovací modely. Do kuchyně se pak skvěle hodí i svítící pásy, které osvětlí celou pracovní plochu. Výběr svítidel je tedy široký a jistě si vyberete i vy dle vašeho jedinečného vkusu.