Jak vybavit naši ložnici, abychom se v ní cítili komfortně?

Ložnice je místo, kde den začíná i končí. Proto je velmi důležité, jak si ji vybavíme. Na následujících řádcích vám tak dáme užitečné rady a tipy na to, jak to udělat, aby byl tento prostor plný harmonie a klidu. Čtěte a inspirujte se s námi!

Podle jakých kritérií vybírat prvky do naší ložnice?  

Vybíráme-li si prvky do naší ložnice, měli bychom zvážit hned několik důležitých parametrů. Pro začátek bude dobré, když se zaměříme na barvu stěny a odstín zvoleného nábytku. Do menších ložnic se hodí světlé odstíny barev. Modrá a zelená zeď působí klidným dojmem. V takové ložnici se nám bude dobře usínat i relaxovat. Co se týče nábytku, bude dobrou volbou sněhově bílá i krémová barva. Zmíněné barvy jsou totiž barvy neutrální a skvěle je tak sladíte i s povlečením a dalšími textilními prvky ve vaší ložnici. Ty pak mohou mít i nejrůznější vory a motivy. Světlé odstíny odvedou v malé místnosti užitečnou práci. Prostor se díky nim opticky zvětší. Do rozlehlejší ložnice pak můžete umístit i tmavší odstíny nebo dokonce tapety. Vhodné jsou zejména kousky s drobnými vzory, které nepůsobí příliš rušivým dojmem. Dalším důležitým aspektem je i světlo, záclony a závěsy. Do vaší ložnice určitě zvolte zatemňovací a delší modely závěsů. Ty jsou nejen praktické, ale také velmi elegantní. Záclony pak volte podle závěsů. K vzorovaným závěsům se hodí jemné záclony bez motivů. K decentním jednobarevným závěsům pak oceníte záclony s drobnými motivy nebo modely s vkusnou krajkou. Zaměříme-li se na světla, bude dobré, když do vaší ložnice umístíte stojací nebo stolní lampičku. Ta má většinou tlumené odrazy a vaše oči tak nebudou tolik namáhané.    

Jaký nábytek zvolit do naší ložnice? 

Na nábytku do vaší ložnice určitě nešetřete. Kvalitní postel je základem každé pohodlné ložnice. Postel by neměla vrzat a měla by mít pohodlné rošty. Samozřejmostí by pak měla být i komfortní matrace. Ložnice by měla být v ideálním případě vzdušná, postačí vám tak jen pár kusů nábytku. Spokojit se můžete s postelí v kombinaci s odkládacím nočním stolkem. Minimalismus je to, co svědčí vašemu spánku. Navozuje pocit klidu a není tak od věci, když se vydáte touto cestou.        

Co do naší ložnice určitě nepatří?

Do ložnice v žádném případě nepatří televize a notebook. Dále se vyvarujte ostrým svítidlům, která působí rušivě pro vaši mysl. Nevhodné jsou i kontrastní barvy. Chcete-li si tedy do vaší ložnice umístit umělecký obraz nebo fotografii krajiny, určitě volte kousky s decentními odstíny.