Správně zvolená podlaha se stane jistotou pro váš domov. Jak zvolit nejlepší řešení do každé místnosti?

Naše domácnost se skládá z pestré škály jednotlivých součástí, které dohromady tvoří perfektní a útulný celek. Právě podklad pro náš nábytek, naši chůzi i relaxaci je jednou z nejdůležitějších oblastí, kterým musíme věnovat pozornost. Každá místnost vyžaduje trochu jiné řešení, protože klade odlišné nároky.

Volte vhodné materiály

Nejspíše nikoho z vás nepřekvapí, že například dřevěná podlaha disponuje naprosto jinými vlastnostmi než třeba linoleum. Vždy je lepší se před každou volbou pořádně informovat o všech výhodách i nevýhodách jednotlivých variant, a na základě toho teprve vybírat. Univerzální možnost neexistuje, takže není dobrý nápad vybavit každý prostor jednou a tou samou podlahou.

Zmíněné dřevo je například známé svou neuvěřitelnou životností, mechanickou odolností a elegancí, ale není vhodné do místností s vysokou vlhkostí a extrémními změnami teplot. Tím pádem bude vhodné do chodby či obýváku, ale neměli byste jej pokládat do koupelny.

Oproti tomu varianta Quick step, což je moderní druh vinylu, disponuje stoprocentní odolností vůči vodě i vlhkosti, takže se bude v koupelně přímo vyjímat. Zároveň dobře pohlcuje zvuk a věrně imituje klasické dřevo. V dnešní době existuje neuvěřitelná spousta možností, takže je vážně z čeho vybírat.

Nechte vše na odbornících

Určitě je dobrým nápadem nechat samotné položení na profesionálech. Jedině ti zajistí vše tak, jak to má přesně být. V oblasti nákupu i realizace je oblíbeným poskytovatelem společnost se stránkami nejlevnejsipodlahy.cz. Ta už od roku 1998 zajišťuje domácnostem maximální bezpečí díky dobře zařízeným podlahám. Vsadíte-li na jejich produkty a práci, budete plně spokojeni. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně vhodnosti jednotlivých variant se nebojte zeptat speciálně vyškolené obsluhy obchodu.