Stylová a trendy koupelna? Se sprchovou zástěnou WALK-IN!

Zamýšlíte rekonstrukci stávající koupelny? Jednoznačně nejdůležitější je výše plánované investice, ale velmi zásadní je i rozhodnutí, zda koupelnu vybavit vanou nebo sprchovým koutem, který může uspořit místo především v menších bytech. Jaké další výhody přináší sprchový kout oproti vaně a proč si zvolit systém WALK-IN?

Sprchový kout do malých prostor

Plánování koupelny bývá v rodinách zdrojem hádek, protože někteří lidé upřednostňují koupání ve vaně, jiní naopak rychlé a pohodlné sprchování ve sprchovém koutě. Nejzásadnějším důvodem pro volbu sprchového koutu bývá prostor, kompaktní provedení se hodí především do malých činžovních nebo panelákových koupelen. Další místo lze ušetřit pomocí posuvných dveří, možností je i kout s čtvrtkruhovou vaničkou a s baterií Mexen s horní hlavicí i ruční sprchou.

Další výhody sprchového koutu

Mezi další benefity sprchového koutu patří snadná dostupnost pro seniory nebo hendikepované, pro které bývá fyzicky obtížné zdolat vstup do vysoké vany. Sprchování je bezpečnější také pro větší děti, kterým nehrozí utopení. Neméně podstatné je, že při sprchování dochází k úspoře vody a údržba sprchového koutu je mnohem snazší než čištění vany a záhybů v jejím okolí.

Moderní WALK-IN systém

Podle odborníků je dokonce sprchování zdravější oproti dlouhým horkým koupelím, nejnovějším trendem jsou otevřené kouty se sprchovou zástěnou WALK-IN. Tyto sprchové kouty nejsou vybaveny vaničkou, vstup do sprchy je tak maximálně komfortní. Dostatečně velký prostor nabízí navíc možnost osazení sprchového koutu sprchovým hydromasážním panelem s výběrem trysek pro každodenní pohodlnou hygienu.