Vstávejte odpočatí a plní energie – správně zvolená matrace vám k tomu pomůže

Pohodlná a kvalitní matrace vám může úplně změnit život. Plnohodnotného spánku dosáhnete jedině, pokud budete spát na kvalitní matraci. Z nevyhovující matrace bolí záda a člověk se probouzí ráno neodpočatý a celý polámaný. Změňte to a vyberte si matraci přesně takovou, jakou potřebujete.

Jak vybrat tvrdost matrace

Při výběru matrace je velmi důležitá i její tvrdost. Ta se určuje na stupnici 1 – 7 od nejměkčí po nejtvrdší. Ty nejměkčí bývají vyrobené ze studené pěny nebo latexu, popřípadě z paměťové pěny, která je velmi oblíbená. Hodí se zejména pro seniory a osoby trpící na kloubové onemocnění. 

Nejčastěji jsou využívané středně tuhé matrace, které udržují páteř v rovině. Tužší matrace bývají vyztuženy kokosovým vláknem nebo koňskými žíněmi – díky tomu jsou více prodyšné a hodí se pro alergiky. Nejtvrdší typy matrací se obvykle nejvíce doporučují lidem s vyšší hmotností. 

I levné matrace mohou být kvalitní

Lidé se často při výběru matrací zaměřují na jejich cenu. Ale tady neplatí, že čím dražší, tím kvalitnější. I levné matrace totiž mohou být vysoce kvalitní. Až se tedy rozhodnete vyměnit svou starou matraci za novou, dívejte spíše na její parametry a vlastnosti než na její cenu. Kvalitní matraci poznáte podle její životnosti, vysoké prodyšnosti, výšky nebo podle materiálu, ze kterého je vyrobená.

Matrace 1+1 – výhodně pro oba

Vybrat matraci do manželské postele může být také pěkně tvrdý oříšek. Každý z manželů totiž může požadovat jinou tvrdost. Tento problém řeší takzvaný duální systém matrace – v jednom potahu dvoumatrace je rozdílný materiál. S dvoumatrací se ovšem dost špatně manipuluje. Vyhledávejte tak matrace 1+1. Pořídíte si tak dvě matrace za nižší cenu a každý si můžete zvolit jinou tvrdost. Při výběru by se nemělo ustupovat a každý by měl spát na takové matraci, která pro něj bude pohodlná.

Poznejte, jaké to je každé ráno vstát a cítit se zase jako znovuzrození.