Znáte výhody a nevýhody foukané izolace?

Ať už bydlíte v rodinném domečku, teprve ho stavíte nebo vás zaujala možnost alternativních způsobů bydlení, určitě oceníte, když vám bude ve vašem příbytku pěkně teplo. S tím vám může pomoci nejen správné vytápění domu, ale také vhodné zateplení budovy.

Proč zateplit dům?

Zateplení budov vám přinese mnoho výhod. Jednou z nich je úspora financí. Nesnažte se na zateplení ušetřit a když se do něj rozhodnete jít, držte se kvality. Důležité je zvolit správnou tloušťku i druh izolace a vybrat odborníky, kteří své práci rozumí a neodfláknou ji.

Věděli jste, že přes nezateplené obvodové stěny uniká až čtvrtina tepla? Zateplení fasády je tak investicí, která je výhodná a trvalá. Navíc zateplením a správným udržováním fasády prodloužíte její životnost.

Zateplení domu zabraňuje také kondenzování vodních par. Co se děje v opačném případě, kdy se vodní pára neodpařuje? Může způsobit řadu nepříjemností jako je vlhkost. Na zdech se vám mohou objevit plísně. Zateplením tak můžete předcházet vzniku plísní a vytvořit tak v domě zdravé klima.

Když budete dbát na udržení vyprodukované energie uvnitř domu a nebudete topit pánubohu do oken, budete se také podílet na ochraně životního prostředí!

Foukaná izolace

Foukaná izolace je jednou z možností, jak zateplovat budovy. Společně si představíme výhody a nevýhody foukané izolace.

Foukaná izolace se, jak už název napovídá, nanáší foukáním. Za nevýhodu můžeme považovat to, že ji nelze nanášet na všechny povrchy. Na druhou stranu ji lze dobře aplikovat do míst s horším přístupem jako jsou šikmé stěny v podkroví.

Zateplovat foukáním můžete s pomocí různých materiálů, i těch ekologicky nezávadných jako je celulóza, dřevovlákno nebo minerální vlna. Tyto materiály mají výborné izolační tepelné vlastnosti.

Výhody foukané izolace

  • Dlouholetá životnost
  • Tvarová stálost
  • Cenově dostupná
  • Rychlá aplikace i do hůře přístupných míst
  • Skvělé tepelné i zvukově izolační vlastnosti
  • Dobrá regulace vlhkosti, minimalizace rizika plísní
  • Využití ekologických a zdravotně nezávadných materiálů

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting