Mirage představil ohromující designy obkladů a dlažeb

Veletrh CERSAIE, který se koná v Bologni v Itálii, každoročně udává trendy v keramických obkladech a dlažbách na nadcházející sezonu. Na této akci světového významu nesměla chybět ani přední italská společnost Mirage, která je velkým průkopníkem nových trendů. Jaké novinky představila pro rok 2022? Zejména překrásné keramické imitace mramoru, kamene, kovu či betonu. Díky mnohaletému výzkumu a neutichajícím inovacím jsou tyto imitace nerozeznatelné od pravých materiálů. Obklady a dlažby se stávají nejvýraznějším prvkem interiéru, exteriéru či komerčního prostoru. Jsou doslova přehlídkou osobitého umění. Z velkoformátových obkladů o tloušťce 6 mm Mirage dokonce vyrábí koupelnový nábytek, umyvadla či obložení sprchového koutu. Z exteriérových keramických dlaždic o tloušťce 2 cm se dají vyrobit lavice, držáky na kola nebo květináče. Inspirujte se, jak vytvořit bydlení v duchu nejnovějších trendů s puncem značky Mirage.

Keramické dlažby a obklady Mirage jsou známé ve více než 160 zemích po celém světě. Již 45 let firma navrhuje nová, inovativní řešení pro soukromé, veřejné i komerční interiéry a exteriéry. U nás v Česku je nejvýznamnějším dovozcem výrobků Mirage společnost M.B.KERAMIKA, která vám představí horké novinky z veletrhu.

Keramické imitace mramoru jsou stálicí v portfoliu Mirage.

Jaké keramické imitace do interiéru patří k největším hitům roku 2022 například?

Imitace mramoru

Precizně vykreslena struktura žil na dlažbách v imitaci mramoru zasáhne srdce každého milovníka luxusu jako blesk z jasného nebe! Mirage zkoumá různé typy mramorů ve světě, jako například v Itálii, ve Francii, v Brazílii, v Mexiku či na Madagaskaru. Jejich podobu pak přenáší na keramické desky. Společnost dokonce začala na keramiku přenášet podobu mramorů, které se již netěží a jejich přírodní varianta je tak prakticky nesehnatelná. Díky nejmodernějším technologiím výroby jsou keramické imitace – obklady a dlažby, nerozeznatelné od svých přírodních předloh.

Keramický obklad a dlažba v imitaci mramoru Wanderlust je horkou novinkou v sortimentu Mirage.

TIP specialistů M.B.KERAMIKY: Čím větší formát keramického obkladu či dlažby v imitaci mramoru do koupelny, kuchyně či jiné místnosti zvolíte, tím lépe struktura mramorových žil vynikne. Oblíbené jsou například formáty 80×80 cm, 60×120 cm, přes 120×120 cm, 120×240 cm, 120×278 cm, 160×160 cm až po největší dostupný rozměr 160×320 cm.

Na velkém formátu obkladu dokonale vynikne struktura mramoru.

Loni se veletrh CERSAIE z důvodu pandemie nekonal. Výrobci, včetně společnosti Mirage, přesto představili novinky. Ty jsou aktuální i dnes. Současné trendy jsou nadčasové a taky trvá delší dobu, než se novinky ve větší míře začnou objevovat v českých interiérech a exteriérech. Spoustu inspirace získáte v článku nejen o koupelnových trendech roku 2022.

Imitace kamene

Mirage je opravdovým mistrem také na dlažby v imitaci kamene, každý rok překvapí svět nějakým novým designem. Obklady a dlažba imitující kámen svým povrchem, barvami a strukturou žil dokonale interpretují pravý přírodní materiál. Každá dlaždice zachycuje proměnlivé barvy přírodních kamenů. Působí tak, jako by psala svůj osobitý příběh, je vyjádřením syntézy přírody a času.

Keramický obklad a dlažba Norr v imitaci drceného kamene jsou vyrobeny dle nejnovějších trendů.

Jak je možné, že jsou obklady a dlažby v imitaci kamene od Mirage doslova nerozeznatelné od přírodního kamene? Specialisté M.B.KERAMIKY ví, proč: Je to dáno mimo jiné tím, že Mirage na každé kolekci obkladů a dlažeb nechává vyrobit pokud možno co největší počet vzorů, tzv. faceů. Tak je zaručena dokonalá věrohodnost pravého materiálu, protože ani v přírodě nenajdete dva naprosto stejné kusy kamene. Čím více má dlažba vzorů, tím více připomíná pravý přírodní nebo jiný materiál.

Stejný postup výroby Mirage uplatňuje i na dalších keramických imitacích – mramoru či dřeva. Mirage je ve vyobrazování faceů opravdový detailista, obklady a dlažba jsou pro firmu kusem umění.

Dlažba v dekoru kamene Silverlake má velký počet faceů.

Imitace betonu

Dlažby v imitaci betonu jen v šedé barvě? Kdepak! Právě Mirage byl jedním z prvních výrobců, který na trh uvedl imitace betonu nejen v šedé, ale také v bordové, hořčicové, petrolejově modré nebo bordové barvě. Některé dlaždice mají na svém povrchu „kovové“ prolesky. Keramické imitace betonu svou krásou předčí designové možnosti pravého betonu! Mirage na veletrhu CERSAIE každoročně v rámci svých novinek představuje nové designy a barvy keramických imitací betonu. A pokaždé něčím překvapí.

Dlažba a obklady imitující cementovou stěrku Clay hrají různými barvami.

TIP specialistů M.B.KERAMIKY: Líbí se vám imitace betonu a chtěli byste koupelnu, obývací pokoj či ložnici v duchu nejnovějších trendů? Kombinujte výraznější barvy s neutrálními. Výsledek bude dokonalý.

Unikátní koupelnová řešení

Mirage – to je nekonečná studnice inspirace a nápadů. Dokonalým příkladem jsou nová koupelnová řešení v katalogu Mirage Bathmood, se kterým se firma pochlubila i na veletrhu CERSAIE. Jak katalog funguje? Na principu ucelených koupelnových kolekcí.

Koupelnový nábytek či umyvadla umí Mirage vyrobit z velkoformátových obkladů o tloušťce 6 mm.

Jednoduše si vyberete koupelnový obklad a dlažbu v moderní imitaci mramoru, betonu, kamene, kovu či v jiném designu. Naprosto stejně jako obklad a dlažba, pak může vypadat i umyvadlo, koupelnový nábytek, sprchová vanička, obložení sprchy či zrcadlo. Toto koupelnové vybavení vyrábí společnost z tenkých velkoformátových obkladů o tloušťce 6 mm. Je to skoro jako tsunami, která do koupelen vnáší novou vlnu nápadů.

Specialisté M.B.KERAMIKY vás rádi seznámí s řešeními v katalogu Mirage Bathmood. Najdou pro vás nejen obklady a dlažby dle vašich představ, ale doporučí vám také vhodná umyvadla, vany, sprchy či baterie.

I takto mohou vypadat koupelny dle katalogu Mirage Bathmood.

Koupelnový nábytek od společnosti MIRAGE přichází na sklad firmy M.B.KERAMIKA pečlivě zabalený.

Bezkonkurenční řešení pro terasy či bazény

Mirage udává trendy i v oblasti zařizování exteriéru. Má jednu z nejširších nabídek 2 cm venkovních dlažeb na světovém trhu. Překrásné keramické imitace vypadají jako pravý kámen, dřevo či beton a dají se pokládat na terče, do trávy nebo do štěrku, a také lepit. Z 2 cm venkovních dlaždic dokonce firma vyrábí také vybavení pro exteriér: lavice, držáky na kola, květináče, vaničky, umyvadla a taburety.

I terasa či zahrada tak mohou vypadat jako komfortní obývací pokoj. Návštěvníci CERSAIE byli ohromeni!

Z 2cm dlaždic vyrábí Mirage také vybavení pro exteriér – umyvadla či květináče.