5 důvodů, proč používat katalytické aroma lampy

Hledáte-li způsob, jak provonět váš interiér, a zároveň jej zbavit nežádoucích mikroorganismů, bakterií, virů a roztočů a dalších potenciálních alergenů, rozhodně byste měli svoji pozornost zaměřit ke katalytickým lampám. Jejich použití v interiéru je velice jednoduché a současně také velmi efektivní.  Katalytické lampy pracují na principu katalytické oxidace, která ke svému vzniku potřebuje opravdu vysoké teploty až několik stovek stupňů Celsia. Proto jsou moderní katalytické lampy konstruovány tak, aby zabránily nechtěnému úrazu, a byly bezpečné, dodržíte-li ovšem pravidla jejich používání.

1.  Kromě provonění prostoru vzduch také dezinfikují

Katalytické lampy vznikly především kvůli dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Této funkce se však ani změnou designového řešení nezbavily. Čištění vzduchu je jednou z jejich ohromných předností, kterou můžete využít i dnes. Nezávislé výzkumy katalytických lamp ukazují na to, že jejich využitím lze ze vzduchu ve vašem bytě odstranit až 99% roztočů, bakterií, ale i spór plísní. K tomu, abyste se zbavili nežádoucích látek a alergenů ve vašem ovzduší, stačí již 3 hodiny funkce katalytické lampy.

2. Vydrží fungovat opravdu dlouho

Kámen v katalytických lampách zvládne průměrně něco přes 300 použití, případně okolo tisíce hodin činnosti. Jeho výdrž záleží však také na údržbě, kterou bohužel katalytické lampy vyžadují. Pravidelné zakrývání horkého kamene korunou či zhášecí čepičkou, ale také jeho čištění, je nutností. Aby katalytické lampy mohly fungovat, potřebují také náplň. Tu je potřeba pravidelně doplňovat. Objem 500 ml vydrží v průměru na 24 hodin nepřetržitého fungování lampy.

3. designový doplněk, který nezestárne

Od dob svého vzniku prošly katalytické aroma lampy poměrně bouřlivým vývojem. Ani ne tak z hlediska jejich funkce, ale z hlediska designu a provedení. Vybírat tak můžete ze širokého spektra aroma lamp, které lze přizpůsobit vzhledově každému interiéru.

4. Velký výběr vůní k dispozici

Hledáte opravdu originální vůni pro váš domov? Z náplní do katalytických lamp si určitě vyberete tu svoji. K dispozici jsou rozmanité vůně od svěžích citrusových po smyslné a silné vůně plné exotického koření.

5. Originální fyzikální princip

Katalytická oxidace je opravdu unikátní princip, který ve své domácnosti jen tak nikde nenaleznete.