Bez jakých prvků se neobejde nábytek do dětského pokojíčku?

Dětský pokoj má jistá specifika. Stále se ale pohybujeme v oblasti klasického nábytku, proto byste neměli zapomínat na základní prvky. Jaké to jsou?

Snadná manipulace s nábytkem

Dětský pokoj je místnost, kde se velmi často mění celková koncepce, a kde se také velmi často maluje. Abyste umožnili snadnou manipulaci s jednotlivými kusy nábytku, je vždy potřeba opatřit skříňky a menší kusy nábytku tak, aby se mohly snadno přenášet. Nábytkové nožky jsou zde zcela nezastupitelné. Pokud si nepřejete, ať jdou vidět, zakryjte je jednoduchým soklem.

Efektní úchytky

Celý pokojíček se může nést ve velmi klidném duchu. Jediné, s čím si dokonale vyhrajete, budou nábytkové úchytky. Právě tento prvek dokáže zcela proměnit celou místnost. Pokojíček se tak snadno promění z dětského hravého koutku na studentský pokoj se sofistikovanou úpravou a dokonalým laděním. Úchytky dokonale vystihnou styl i náladu, jakou si přejete v bytovém designu zachovat.

Zapomeňte na vroubky

Pokud se chystáte na nábytek do dětského pokoje, rozhodně zapomeňte na vroubkovaný materiál. Zvolte čisté linie bez povrchového profilování, abyste se nestali otroky úklidu jediného pokoje. Zamezit tomu, aby si děti do pokoje nosily jídlo a pití, není moc reálné. Stejně tak nelze očekávat, že na skříň a další nábytek budou vždy sahat pouze s čistýma rukama. Snadno udržovatelné materiály jsou sázkou na jistotu. Stejně obezřetní buďte i v případě, že si pro pokoj budete přát lesklý materiál. Budete ochotni jej pravidelně čistit?

Zaostřeno na světlo

Světlo je středobod dětského pokoje. Pro čtení i hraní je potřeba mít dostatek světla, aby nedocházelo k poškození očí a k nadměrné únavě. Více svítidel po pokoji zajistí, že bude vždy osvětlena pracovní či hrací plocha.

Dětský pokoj má svá nezastupitelná specifika. Nezapomeňte na ně ani vy a užijte si kreativní tvorbu inspirativního a vzdušného pokoje.