Elektroskútry bez řidičáku versus elektroskútry

Elektrický skútr je moderní dopravní prostředek, který má minimální dopad na životní prostředí, snadno se s ním manipuluje a také je čím dál tím oblíbenější.

Elektrické skútry

Dopravních prostředků jezdících na elektřinu pro jednu až dvě osoby je několik druhů. E- babeta, e-fichtl, e-moped, elektrické koloběžky, kola či elektrické skútry. Ty se dělí na elektroskůtr, na který je potřeba řidičské oprávnění a také na elektrické skútry bez řidičáku.

Klasický elektroskútr

Klasický elektroskútr je dopravní prostředek, který vypadá jako malá motorka, avšak neobsahuje benzínový motor, ale nabíjecí baterii, která bývá vyrobena na základě lithia. Ta se nabíjí v elektřině a namísto plnění benzínem, jako u spalovacího motoru postačí jen běžná zásuvka. Klidně u vás doma nebo kdekoli jinde, ve které si svůj elektroskútr nabijete.

Elektroskútry jsou pro jednoho nebo dvě osoby. Výhodou je nejen snadné nabíjení, ale také ekologičnost. Nevypouští žádné spaliny a nezanáší životní prostředí. Motor je zcela tichý, takže si jen tak hladce svištíte po cestě, aniž byste poslouchali hluk výfuku či obtěžovali kohokoliv kolem.

Elektroskútry mají zcela bezúdržbový provoz. Nemusíte s nimi jezdit na pravidelný servis, není potřeba ani vyměňovat olej a jejich provoz je mnohem levnější než neustále se zvedající ceny benzinu.

Výhodou je, že je velmi lehký a snadno se s ním manipuluje, nemusíte jej zvedat jako těžkou motorku. Avšak oproti elektroskútru bez řidičáku je o něco větší a těžší.

Elektroskútr, na který je potřeba řidičské oprávnění má vyšší rychlost. Jede mnohem rychleji než elektroskútr bez řidičáku. Což ocení především lidé, kteří mají raději rychlou jízdu.

Nevýhodou oproti elektroskútru bez řidičáku je také vyšší cena.

Elektroskútr bez řidičáku   

Elektroskútr bez řidičáku je malý, velmi lehký a snadno ovladatelný. Hodí se spíše pro osoby, které nepotřebují jezdit na velké vzdálenosti, ale spíše jen tak po městě nebo do přírody. Jeho rychlost dosahuje maximálně 25 km v hodině. Je více podobný elektrokolu než motorce.

Řidičák na tento elektroskútr nepotřebujete. Má mnoho výhod. Mohou na něm jezdit i mladí lidé, kteří ještě nemají řidičské oprávnění nebo také senioři či osoby, které si řidičák nechtějí vyřizovat. Je rovněž mnohem levnější než elektroskútr, na který řidičák potřebujete.

Nevýhodou je, že se hodí spíše jen pro jednu osobu, ale to je stejné jako s kolem, na kterém taky jezdíte převážně sami.

Rozdíly mezi elektroskútrem a skútrem bez řidičáku

Tyto dva druhy moderních skútrů se liší především velikostí, rychlostí, cenou a také nutností mít řidičské oprávnění. Před jejich pořízením byste měli vždy zvážit, na co budete elektroskútr potřebovat a pro jakou osobu jej pořizujete.

Velký výběr obou druhů elektroskútrů najdete na stránkách výrobce – Motoe.cz. Nabízí i retroskútry značky Racceway.