Kam umístit věci vytřízené během stěhování?

Čeká vás stěhování v Praze? V průběhu jeho přípravy možná zjistíte, že některé věci si již do nového domova s sebou brát nechcete. Poradíme, co s nepotřebnými věcmi udělat.

Oblečení? Zpeněžit i darovat

Zhruba měsíc před stěhováním byste se měli dát do práce. Nejprve si zajistěte profesionální stěhování a jeho datum a čas si zaneste do kalendáře. Poté můžete začít třídit jednotlivé místnosti v bytě. Dali jste se do čistky ve skříni? Výborně. Některé kousky můžete prodat pomocí internetu, zbytek darujte. Můžete se obrátit na sklad pro pěstounské rodiny, kde uvítají různé druhy oblečení nebo potřeb, a to nejen pro děti. Již omšelé oděvy poté dejte do charitního kontejneru. Některé textilie použijí, zbytek zrecyklují.

Nábytek? Prodat nebo do sběrného dvora

Některé kusy nábytku ještě mohou posloužit – připíchněte je na svou sociální síť na internetu, nebo využijte některý z inzertních serverů. Ostatní kusy nábytku můžete odvézt do sběrného dvora, který náleží vašemu bydlišti. Stačí vám občanský průkaz a nábytek má místo, kde jej můžete zanechat. Nechce se vám nic vozit? Nabídněte nábytek na internetu za odvoz. Jistě někomu stará pohovka nebo skříň ještě poslouží, například v garáži.

Nebezpečný odpad? Jedině do sběrného dvora

Během třízení úklidové místnosti možná objevíte staré chemikálie nebo barvy. Tyto látky byste rozhodně neměli házet do kontejneru. Odevzdejte je bezplatně do sběrného dvora, kde si s nimi poradí.

Upcyklace – současný trend

Někdy objevíte skutečně bizarní kusy. Může se jednat o starý bicykl, nádobí po babičce, nebo třeba o nefunkční staré rádio. Než tyto předměty nemilosrdně vyhodíte, nabídněte je opět lidem, kteří tyto předměty vyhledávají a pomocí nového nátěru z nich tvoří umělecká díla do vintage interiérů. Z bicyklu se tak stane například originální květináč, ze starých pneumatik vyvýšený záhon.

Při třízení věcí v domácnosti se setkáte se spoustou těch, které již nepotřebujete. Pošlete je dál, jinde opět poslouží. Vy si nechte prostor pro nové radosti.