Co je třeba zvážit před stavbou bazénu?

Co je lepší než relaxace v bazénu v horkém letním dni? Než však začnete obvolávat dodavatele a žádat o cenové nabídky, zvažte následující otázky.

Využijete jeho plný potenciál?

Zeptejte se, zda bazén vyhovuje vašemu životnímu stylu. Máte menší děti, které si rády hrají ve vodě? Trávíte rádi volný čas doma? Budete mít čas se o něj starat a pravidelně ho čistit? Musíte se také připravit na to, že se při stavbě bazénu vzdáte značné části své zahrady.

Jak náročná bude implementace?

Pokud nejsou náklady překážkou, lze luxusné bazény do záhrady umístit téměř kdekoli. Při rozhodování o umístění bazénu hraje roli velikost a sklon pozemku. Pokud je prostor omezený, mohou nastat problémy. Svahy je třeba vyrovnat, a to buď výkopem, nebo vybudováním opěrných zdí. Během výstavby může být nutné dovézt novou zeminu nebo odstranit přebytečnou zeminu. Tyto činnosti mohou výrazně zvýšit náklady.

Víte vše o údržbě?

Voda v bazénu vyžaduje týdenní kontrolu a pravidelné přidávání soli nebo jiných chemikálií. Bazény často vyžadují intenzivnější ošetření. Mezi další týdenní úkoly patří: odstraňování listí z hladiny, odstraňování usazenin ze stěn, vysávání bazénu a proplachování filtru. Těmto úkolům je třeba věnovat neustálou pozornost. 

Nechte si toto rozhodnutí projít hlavou a pořádně se vyspěte na postelích a matracích Auping.