Jak zabránit ucpání potrubí?

Prosakující voda vám může pořádně znepříjemnit život. Pokud problém ignorujete, může přerůst v katastrofu. Naštěstí existují kroky, které můžete podniknout, aby vaše kanalizace fungovala bez problémů.

Pozor na mastné pokrmy

Mastnota může způsobit velké problémy. I když nezpůsobí okamžité ucpání, může se v potrubí zachytit. V žádném případě nevylévejte olej, máslo nebo mastné omáčky do umyvadla nebo na toaletu. Mastné nádobí důkladně umyjte prostředkem na mytí nádobí, který je určen k rozpouštění mastnoty.

Nevyhazujte vlasy do kanalizace

Chlupy mohou také ucpávat potrubí a jejich odstranění může být obtížné. Abyste zabránili vniknutí vlasů do kanalizace, vždy používejte lapač vlasů z jemné síťoviny.

Používejte tekuté mýdlo

K ucpávání potrubí přispívají také mýdlové usazeniny z tuhého mýdla. Pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou, voda bude s mýdlem reagovat a vytvoří lepkavou a slizkou usazeninu. S tímto problémem může pomoci změkčovač vody a přechod na tekutá mýdla a tělové mycí prostředky. Jsou mnohem méně náchylné k tvorbě mýdlových usazenin.

Pokud je ucpání příliš velké, zavolejte zkušeného instalatéra. Některé společnosti dokonce nabízejí nepřetržitý servis. Vyhledejte službu a přidejte název lokality: například „krtkovanie Pezinok„, „mytí oken Brno„. Nesnažte se problém vyřešit sami. Můžete to zhoršit.

Foto: elements.envato.com