Jak získat nejvýhodnější půjčku

Tíživá finanční situace je velkou životní nepříjemností a braní půjčky by měla být vždy až poslední možnost. Pokud však nemáte na výběr, je dobré udělat si alespoň základní představu o tom, jak získat půjčku co nejvýhodněji. V následujícím článku si rozebereme několik základních tipů, které vám mohou pomoci.

Půjčky od známých a rodiny

Vůbec nejvýhodnější variantou finančních výpůjček je domluva s blízkými známými. Jistě ve svém okolí máte někoho, kdo si může dovolit vám půjčit peníze za mnohem výhodnějších podmínek než specializovaná instituce. Žádat známé o půjčku je samozřejmě vždy nepříjemné, ale v tísnivé finanční situaci je to to nejlepší, co můžete udělat.

Vždy však nabídněte blízkým i regulérní podpis smlouvy a detailně definujte všechny související podmínky. Nikdy nevíte, co se může stát a vyhnete se tak možným budoucím problémům.

Bankovní půjčky

Pokud nemáte možnost vypůjčení od známých, můžete se obrátit na některou z bankovních institucí. V nich samozřejmě musíte počítat s vyšší úrokovou mírou a přísnými podmínkami. Navíc banka požaduje splnění určitých podmínek, aby měla jistotu, že půjčené peníze budete schopní splácet.

Nebankovní půjčky

Poslední možností, kterou rozhodně nedoporučujeme je varianta nebankovních půjček. U těch platí, že na ně dosáhnete téměř za jakýchkoliv podmínek a nemusíte obvykle dokládat své příjmy a další podklady. Na druhou stranu zaplatíte bohužel také několikanásobně vyšší úroky, které se mohou vyšplhat až do nesmyslných astronomických hodnot. Pokud se tedy pro tuto variantu rozhodnete, rozhodně si velice detailně pročtěte všechny podmínky a buďte připravení na jejich následné plnění.

Také máte možnost zastavit Vaše stříbrné šperky a samozřejmě za zlaté šperky dostanete více. Více o drahých kovech se dočtete v článku o drahých kovech.