Grilovačka za každého počasí? Žádný problém! Vyberte vhodné stínění terasy.

Přiznejte se, když jste tehdy začali uvažovat o koupi domu nebo chaty, to hlavní, co vás táhlo nebyla zahrádka, soukromí ani více prostoru. Byli to nekončící grilovačky pod pergolou! Odhalili jsme vás? To je dobře, když si přiznáte, jak se pro vás společné posezení důležité, můžete postoupit dál a ze své terasy vytvořit útulnou pergolu, připravenou odolávat každému počasí.

Jak z terasy vytvořit nezdolnou pergolu

Terasa je plocha, která vzniká buď rovnou při stavbě domu a je úzce navázána třeba na obývací pokoj. Většinou se na ní vchází přímo z domu, nejčastěji prosklenými dveřmi. Nebo vzniká jako část zahrady, v prostoru, jež jste se rozhodli opatřit podlahovou krytinou a vytvořit tady útočiště pro trávení společného času. To všechno samozřejmě víte, a tak není divu, že je hojně využívaným místem pro celou rodinu. Terasa jako taková je však otevřeným prostorem. Příjemné sezení na ní lze uskutečnit pouze za krásného počasí, kdy se vzduch ani nehne, sluníčko praží příliš moc a o dešti nebo sněhu ani nemluvě. Jak ale víte, příroda je nevyzpytatelná, a tak vám prosluněný oběd i večerní oslavu může snadno pokazit změna počasí. Pokud však prostor opatříte stíněním terasy, střechou nebo markýzou, rychle se promění v uzavřenou pergolu, kde můžete relaxovat klidně po celý rok.
Pro jaké stínění se rozhodnout

Jak asi tušíte, na trhu je mnoho variant stínění terasy, ze kterých si můžete vybrat a každá má své specifické plusy. Střešní stínění funguje pomocí lamel, které se dají ovládat podobně jako třeba žaluzie. Lze je uzavřít, nechat napůl otevřené nebo kompletně prostor odkrýt. Tzv. Pohyblivá střecha je speciální forma markýzy, jež se dá ovládat automaticky, pomocí vestavěného motoru nebo klasickou manuální kličkou. Boční a čelní stínění dokáže z terasy nebo otevřené pergoly vytvořit další plnohodnotnou obyvatelnou plochu. Posuvné panely se vyrábí ze skla nebo dřeva. Lze je doplnit led osvětlením, přidat vestavěné vytápění a také třeba reproduktory. Vše je zasazeno do hliníkových profilů nebo se využívá tropické dřevo. A k tomu pevná, speciální látka v mnoha dekorech.

Kde získat více informací

Možností je mnohem více, zatím jsme vás namlsali. Ale nejlepší je, poradit se s odborníky. A abychom vám pletli hlavu hned z počátku, než projdete konzultací vašich konkrétních potřeb, to nám nepřijde fér. Doporučíme vám ale partu specialistů, kteří vám pomohou vybrat přesně to, co potřebujete. Designové studio Linie vám nabídne nepřeberné množství možností. Na stínění terasy jsou specialisté. A kde je najdete? Zastavte se ve studiu, v Rooseveltově ulici v Plzni a nebudete litovat.

META: Máte chuť na grilovaný steak během celého roku, a nejen v létě? Unikněte nepříznivému počasí díky stínění terasy a vytvořte si pergolu, kde se dá posedávat za každých podmínek.