Jak dostat přírodu do interiéru?

Rozkládací pohovka – mám! Sedací vak zdobící obývací pokoj – mám! I když tímto stylem pokračujete dál, až dojdete na konec vašeho seznamu shlukujícího to, co vám ještě v domácnosti chybí nebo co byste měli dokoupit, možná vám přijde, že to stále není ono. Málo přírodních prvků, říkáte si. A tak si pokládáte otázku, jak dostat onu přírodu do interiéru? Je to vůbec možné, jde to za pomocí pár doplňků nebo se bude muset vynaložit opět vyšší suma?

Chce to hodně pokojových rostlin

Dostat přírodu do interiéru není vlastně žádná věda. Je jen třeba se zamyslet nad tím, co vlastně příroda je a co s sebou nese. Vesměs se jedná o množství zeleně, nemáme pravdu? V zeleni se skrývá ono tajemství, proto vsaďte na dostatečné množství pokojových rostlin.

Ideálně volte takové, které jsou stálezelené čili které nekvetou do barev duhy. Důvod je prostý – většinou se tento typ pokojových rostlin velice snadno udržuje a nevyžaduje příliš mnoho starostlivosti a péče. Navíc jsou to skvělé čističky vzduchu, mnohé dokonce mají přivolávat do domu peníze.

Pusťte domů světlo

Nemusíte ani sázet na mnoho přírodních prvků a hromadu dřeva, ale stačí, když pustíte do domu světlo. Člověk si ani neuvědomuje, jak moc příbytek procitne, když se sundají mohutné, robustní záclony z garnýží a když se zrcadla umístí po interiéru (zrcadla ono světlo hezky rozptylují a s jejich pomocí světlo putuje příbytkem).

Pokud vsadíte na kouzlo se zrcadly, doporučujeme je umístit hlavně naproti oknům, aby byl efekt opravdu znatelný a prakticky ihned viditelný.

Vůni nepodceňujte

Abyste se ve svém domově cítili jako na kraji lesa, musíte vsadit také na vůně. Kromě klasických aromatických svíček se vyplatí vsadit také na esenciální olejíčky, sušené bylinky, dokonce dům krásně a rychle provoní jehličí natrhané při procházce do lesa. Nebo se vyplatí vsadit na takzvanou potpourri dekoraci, na kterou si možná vzpomínáte z jednoho z dílů legendárního a dnes už možná i kultovního seriálu Přátelé.