Výhody a nevýhody granitových dřezů

Granitové dřezy jsou hitem posledních let. Nabízejí celou řadu tvarových i designových možností. Nejsou však vhodné pro každou domácnost. Co byste měli dodržovat, pokud si tento kuchyňský dřez do své kuchyně vyberete?

Nepřeberné množství barev i tvarů

Granitové dřezy si svou popularitu získaly zcela oprávněně. Zatímco u jiných typů dřezů máte buď omezené barevné možnosti, nebo jste vázáni danými rozměry, u granitu toto neplatí. Tyto kuchyňské dřezy se totiž vyznačují skutečně širokou paletou barev a tvarů, které se přizpůsobí snad i tomu nejnáročnějšímu zákazníkovi. Sehnat tak ideální dřez pro minimalistickou kuchyň bude s tímto materiálem skutečná hračka, podobně jako shánění dřezu pro stylovou vintage kuchyň.

Vydrží všechno

Granitové dřezy jsou na rozdíl od keramických ze skutečně robustního materiálu, který se jen tak něčeho nezalekne. Jestliže tedy vaše dítě upustí do dřezu malý hrnec, nic se nestane. Nebudete pozorovat žádné odřeniny, už vůbec ne praskliny. Dřez bude po dlouhou dobu držet na svém místě jako přibitý, a rozhodně se na něm zub času nebude podepisovat tak, jako na keramice.

Elegantní krása

Granitové dřezy jsou stylovou trefou. Skutečně s nimi naděláte mnoho krásy. Zapadnou dokonale do každého interiéru a v případě, že je doplníte praktickou a designovou kuchyňskou baterií, máte zajištěn dokonalý elegantní dojem z vaší kuchyně.

Pozor na údržbu

Granitové dřezy je však také třeba udržovat. Všeobecně je známo, že používání agresivních chemických čističů na odpad je zakázáno, jelikož by mohly nenávratně poškodit vzhled dřezu. Místo toho volte pravidelné a šetrnější odstraňování nečistot. Dřez také můžete pravidelně ošetřovat a dopřát mu ochranný film, se kterým vydrží mnohem déle krásný.

Obecně se říká, že granitový dřez není vhodný do míst, kde je extrémně tvrdá voda. Malé částice vody narušují povrch dřezu a trvale jej poškozují. Do miniaturních skulinek pak pronikají pigmentové částice barevných potravin. Červená řepa, plody černého bezu, nebo třeba potravinové barvivo tak můžu zanechat na dřezu svou stopu.