Jak vybrat doplňky do ložnice?

Ložnice je místností, kde trávíme nejvíce času – nejen že v ní spíme, ale také často odpočíváme po náročném a dlouhém dni. Stojí za to dbát na to, aby jeho dekor odrážel nejen náš charakter, ale také abychom se zde cítili jednoduše dobře. Jak vybrat doplňky do ložnice?

Jak zařídit ložnici?

Zařizujete byt nebo plánujete jeho výzdobu a nejvíce vám záleží na ložnici? Není divu – právě v této místnosti trávíme většinu volného času. Zde odpočíváme po náročné práci, relaxujeme při čtení knihy a často se zde připravujeme na další den. Zařiďme tedy, aby výzdoba ložnice odpovídala nejen našim potřebám, ale i našemu charakteru! Při zařizování této místnosti se vyplatí připravit si podrobný plán, který bude brát ohled na to, o čem sníme, co nám chybí, jaký styl nám nejvíce vyhovuje. Někdo miluje ložnici v bílé, jiný v pastelových a další volí tmavší řešení. Vše závisí na vašem vkusu: proto je plán tak důležitý! Při zařizování ložnice a nejen jí se snadno dostanete do pasti nákupu věcí samostatně – nábytkem počínaje, přes koberec, přehoz, dekorační polštáře, závěsy a lampy. Často se ukáže, že daná věc se neshoduje s ostatními a celý proces začínáme nanovo.

Jak vybrat doplňky do ložnice?

Při zařizování tak důležité místnosti, jakou je ložnice, stojí za to zodpovědět si následující otázky: co se mi líbí, co mám nejraději? Inspiraci můžete samozřejmě hledat na internetu, což vřele doporučujeme! Díky tomu si všimnete, na co si dávat pozor a čemu se rozhodně chcete vyhnout. Na základě toho můžete začít sestavovat plán: nejlepší je odkázat na nábytek, který již vlastníte – pokud nekupujete nový. Podle zvoleného stylu hledejte doplňky, které k sobě ladí. Milujete minimalismus? Vyberte si obyčejný přehoz, jemné dekorační polštáře a světlé, přirozené závěsy. Pokud jste naopak fanouškem glamouru: popusťte uzdu své fantazii. Saténové povlečení a polštáře s ozdobnou zlatou nití? Proč ne! Jste omezeni pouze svou představivostí. Dobře zvolené doplňky v ložnici mohou silně ovlivnit naši náladu: samozřejmě pozitivně.


Tu správnou atmosféru a jedinečnost dodá vaší ložnici správně zvolený lustr.Všechny styly doplňků v interiéru mu dodávají jedinečný charakter. Ozdobné kožešinové polštáře nebo přehozy zútulní ložnici, hladké (satén a hedvábí) materiály dodají interiéru luxusní charakter a do moderní ložnice se skvěle hodí. Zvolit můžete i zvířecí motivy: s potisky zebry nebo leoparda se budete cítit jako na exotické dovolené. Jak vidíte, šikovně vybrané doplňky do ložnice vám pomohou cítit se dobře!