Jak vytvořit dětský stůl z dětské postýlky?

Vaše dítko vám již odrůstá z vaší dětské postýlky? Upcyklujte tento kousek nábytku a vytvořte z něj příjemný stůl pro kreativní a výtvarné aktivity vašeho potomka. Výrobu zvládnete zcela sami.

Kde ty časy jsou

Sotva se dítě narodilo, už se zdá, že bude potřeba mu zajistit nové podmínky pro spaní. Dětská postýlka už zkrátka stačit nebude. Ten čas tak letí! Je na čase si vyrobit originální stůl pro krásné tvořivé chvíle. Co budete potřebovat? Barvy na dřevo, elektrické nářadí a spojovací materiál. Pro pracovní plochu stolu si také připravte pracovní desku z dřevěného materiálu.

Společná práce

Jako první se s dítětem podívejte na postýlku a pořádně se s ní rozlučte. Pokud má váš potomek dětské nářadí, může vám pohodlně asistovat. Společně se tak zasadíte o důležitou proměnu kusu nábytku, který již splnil svůj účel a nyní bude sloužit po celou dobu předškolních let.

Demontujeme bočnici

Jako první bude potřeba demontovat jednu z bočnic. Tu již nebudete potřebovat a můžete ji využít například jako zábranu ve vaší domácnosti, pro zvýšení bezpečí svého dítěte. Poté, co bočnici odstraníte, se bude sundávat také plocha, na které dítě spalo. Rošt již také nebudete potřebovat, nahradíte jej pracovní deskou stolu.

Měříme pohodlnou výšku sedu

Zkoušejte, jaká bude optimální výška pro uchycení pracovní desky stolu. Dítě posaďte na židličku a nechte ho hrát si na roštu postele, který pro tyto účely chvíli podržíte na místě. Všímejte si výšky loktů a posedu dítěte. Udělejte si rysku, kterou později dáte do vodováhy. Nyní bude čas pro upevnění pracovní desky.

Pracovní deska stolu

Pracovní desku uřežte na potřebné rozměry a přišroubujte ji k základu budoucího stolu. Cílem je, aby byl stůl především bezpečný i v případě, že by na něj dítě bez vašeho vědomí vylezlo.

A je hotovo. Můžete si dát placáka. Pokud si přejete, podobu stolu ještě sjednoťte nátěrem.