Jak zkvalitnit spánek? Matrace není jediným řešením

Jelikož během spánku dochází k celkovému odpočinku organismu a k regeneraci každé části našeho těla, je klíčové se zasadit o vysokou kvalitu této činnosti. Pokud totiž bude noc spíše probděná než plná snů, váš den nebude produktivní, práce nebude odsýpat, stejně tak vaše zdravotní stránka bude pokulhávat. Co tedy udělat proto, aby se kvalita spánku zvýšila a vaše zdraví (a to i duševní) doslova plesalo štěstím?

Výměna matrace přichází v úvahu

Jedním z prvních kroků je bezesporu koupě nové matrace. Mýlí se ten, kdo se domnívá, že jedna matrace s člověkem zůstane až do konce života. Je to sice krásná vize, ale takto to v žádném případě nefunguje. I matrace má dobu trvání, během které poskytuje skutečně kvalitní oporu našim zádům. Po zhruba pěti až sedmi letech je čas na její výměnu.

Že tento čas nastal? Z nabízeného množství vsaďte pouze na kvalitní matrace, abyste k podobnému kroku nemuseli přistupovat dřív, než je ve skutečnosti zapotřebí. Svou kvalitou se pyšní především latexové matrace, ale ani pěnová klasika není krokem stranou.

Dopřejte si před spaním dlouhou horkou koupel

Máte pocit, že jste ve stresu? Nebo se jen obáváte toho, že následující noc bude stejně probděná jako předcházející? Dopřejte si v ideálním případě dlouhou horkou koupel, případně stejně teplou sprchu. Ta totiž dokáže lidské tělo unavit, a tím ho připravit na nadcházející dlouhou noc.

Pokud si takovou horkou koupel nebo sprchu dopřejete, vyplatí se jít ihned z koupelny do postele. Tělo je příjemně unavené, hlava volná a odpočatá čili nic nepřekáží rychlému usnutí a noci plné hlubokého spánku.

Mobil? Ne, raději knihu

Abyste neměli problém s usínáním, vyplatí se omezit styk s modrým světlem. Člověk by před usnutím neměl sledovat televizi ani surfovat po internetu. Modré světlo totiž mozek zaktivuje a člověku zkrátka nedá spát. Proto je lepší sáhnout po knize, která hlavu spíše unaví a připraví ji na nadcházející noc. A s usnutím opět nebude žádný problém jako po zmiňované horké sprše.