S čím počítat při výběru vířivky na terasu?

Co je lepší než večerní posezení na terase se sklenkou vína? Možná už jen večerní posezení na terase se sklenkou vína v příjemně pobublávající vířivce. Jak vybrat tu nejlepší vířivku na terasu a na co si dát při výběru pozor?

Vířivka promění vaši terasu v pravý ráj

Hydroterapie. Ještě nedávno výsada lázeňských měst, dnes si „léčbu vodou“ můžete vychutnat i na své terase.

Vířivka na terase je splněním snu, který si dnes můžete díky kvalitním nafukovacím vířivkám klidně splnit i při menším rozpočtu. Přestože nafukovací vířivka nestojí statisíce, nabídne vám ty stejné benefity a léčivé i relaxační účinky jako vířivka klasická.

Jak ale vybrat tu pravou?

Vířivka na terase u dřevěné chaty

Jak vybrat vířivku na terasu?

Jedním ze základních parametrů, které při výběru vířivku musíte zjistit, je maximální nosnost vaší terasy.

Nezapomeňte, že k váze vířivky musíte také přičíst vodu, kterou ji po instalaci naplníte. Pokud by terasa takovou tíhu neunesla, místo radosti a krásných chvilek plných relaxace vás čeká akorát stres a hromada starostí. Ale nebojte, většina teras je na takovou zátěž už dávno připravená.

Pokud už víte, jestli a jakou vířivku vaše terasa snese, můžete se pustit do výběru konkrétní „lázně.“

Velikost

Kromě nosnosti terasy je při výběru důležitá také její velikost.

Nafukovací vířivku si totiž můžete koupit v několika různých velikostech – od úplně minimalistických pro jednu až dvě osoby až po velká „monstra“ do nichž se vejdete klidně až se sedmi přáteli.

Jakou si zvolíte záleží na dvou věcech. První, a i tou nejdůležitější je přizpůsobit velikost vířivky terase.

Jak velká se na ni vejde? Nezapomeňte na to, že kromě vířivky na terase budete chtít i nějaké to posezení a trochu volného prostoru.

Pokud je vaše terasa dostatečně prostorná, můžete se zaměřit na druhý parametr. Tím je osobní preference. Chcete si ve vířivce užívat klidné chvíle o samotě nebo pouze s partnerkou? Potom je jasnou volbou spíše menší vířivka.

Pokud naopak plánujete divoké večírky s přáteli, nebojte se sáhnout po větším kousku. Nejoblíbenější velikostí je vířivka pro šest lidí, pořídit si však můžete klidně i vířivku pro osm osob.

Tvar

Společně s velikostí můžete rovnou volit i tvar vířivého bazénu.

Například vířivka Jet & Bubble Deluxe je unikátní nejen svým tvarem, ale také funkcemi. Mimo unikátního vzhledu má zabudovaný tzv. solinátor, který nahrazuje chlor šetrnou, nejodizovanou solí. Kromě toho ji můžete pohodlně ovládat i prostřednictvím mobilu.

Jedním z nejoblíbenějších tvarů vířivky na terasu je vířivka klasického kruhového vzhledu, jedná se o klasické, které svým designem spíše neoslní, ale na druhou stranu se jedná o praktickou volbu, která se hodí na každou terasu.

Design

Vířivka na terasu je nákup na dlouhá léta. Proto je důležité, aby na terasu svým designem zapadala a dělala vám radost i po několika letech.

Nafukovací vířivé bazény jsou dnes k dispozici v různých designech a vybrat si tak dovede skutečně každý.