Koberec jako dokonalý doplněk interiéru

Koberec je doplněk interiéru, který má kromě estetické stránky také řadu praktických výhod. Je nesmírně pohodlné, zvláště během chladných dnů, chodit po teplém koberci z příjemného materiálu. Mimo jiné dodá koberec každé místnosti útulnost a vkusně doplní prostor. Péče o kusové koberce je navíc jednoduchá a kvalitní kousky vám mohou činit radost až několik let.

Výhody koberců v interiéru místnosti

První výhodou, kterou jistě oceníte je, že koberec dodá místnosti příjemnou útulnou atmosféru. Je totiž doplňkem, který výrazně změní celý vzhled místnosti, ať jej už umístíte kdekoli. Navíc je velmi příjemný, díky měkkému zpracování a také praktický pro udržení teploty podlahy a také brání rozbití předmětů, které se nechtěně ocitnou na zemi. Tím chrání i podlahu před poškrábáním či jiným mechanickým poškozením.

Koberce mají význam také při ovlivňování akustiky místnosti. Zejména místnosti s vysokými stropy, které jsou rozsáhlé, mají problém s akustikou, která se přidáním koberce může zlepšit a také můžete eliminovat ozvěnu. Koberce jsou také ideálním doplňkem, pokud máte doma ratolesti. Mohou si na něm hrát a také na trhu najdete moderní kusové koberce s různými kreativními obrázky, které podporují dětskou kreativitu.

Moderní shaggy koberce

Velmi oblíbené a trendy jsou shaggy koberce, které se jinak nazývají také koberce s dlouhým vlasem. Jsou nesmírně kvalitně zpracovány a umíte je sehnat v mnoha barevných a designových provedeních, díky čemuž se hodí prakticky do každé místnosti. Dlouhá vlákna jsou připevněna na textilní podklad, díky čemuž jsou velmi odolná a vydrží vám několik let. Délka vlasů se obvykle pohybuje od 2-7 cm. Vyráběny jsou většinou z bavlny, vlny, případně z umělých vláken. Od materiálu se většinou odvíjí také cena těchto koberců.

Péče o koberce

Péče o koberce by měla obsahovat především pravidelné čištění. V koberci se totiž mohou udržovat nečistoty a proto je třeba je čistit na pravidelné bázi. Vysávání koberce byste měli provádět vícekrát do týdne, zejména u shaggy koberců s dlouhým vlasem. Toto suché čištění se zbaví prachu a nečistot, které se v koberci mohou udržovat. U menších koberců bez dlouhých vláken může pomoci také pravidelné prášení koberce. Takové koberce můžete také jednoduše vyprat v pračce, čímž si celou práci usnadníte.

Tepování koberce patří mezi mokré metody čištění. Tato metoda odstraňuje také skvrny a hloubkové nečistoty. Takové čištění můžete provádět v méně intenzivních intervalech, ale je pro trvanlivost koberce velmi důležité.