Lepené korkové dlaždice – poctivé podlahy ve velkoformátovém provedení

Dřevěný korek zná většina z nás jako materiál pro výrobu špuntů do lahví nebo měkčených zdravotnických bot. Je to právě ohebnost a tvarová paměť, co dělá z korkových  podlahových krytin tak žádané produkty, neboť ta dodává korkovým podlahám jedinečné vlastnosti a poskytuje velmi komfortní pocit, který můžete vnímat na každém kroku.

Materiál, který nikdy nebyl překonán

Korkové podlahy jsou vyráběny z měkké dubové kůry certifikované pro svou kvalitu. Jednoduše řečeno jde o loupanou kůru ze stromů dubu korkového , která si díky dalšímu preciznímu zpracování a vhodným lakům si dlouhodobě udrží svou flexibilitu, odolnost, ale také životnost. To, co na této krytině oceníte zejména nejvíce zejména v bytech, je vysoká úroveň zvukové i tepelné izolace a schopnost eliminovat vibrace. Proto se korek nejčastěji pokládá do obývacích pokojů, jídelen a ložnic, kde doplňuje pohodovou atmosféru domácnosti a pozitivní bilanci rodinného účetnictví. Korek navíc přirozeně obsahuje suberin, který odpuzuje bakterie a parazity. Povrch této krytiny je antiseptický, takže je vhodný i pro alergiky a velmi dobře se udržuje.

Malé, velké a ještě větší…

Speciálně tvarované korkové dlaždice o velikostech v rozměrech 300×300 a 600×300 mm s celkovou tloušťkou 4, 6 nebo 8 mm jsou velmi zvláštní svým uceleným vzhledem, který lze přirovnat k velkoformátové dlažbě. Za zmínku stojí také velmi jednoduchá pokládka celoplošným lepením. Díky své jemnosti a podmanivému dekoru však korkové podlahy nejsou blyštivé, naopak působí velmi reálným přírodním dojmem. Existují také varianty krytin z korkového masivu ošetřené WRT keramickým lakem pro vyšší zátěž, ani tyto podlahy se ale nehodí do frekventovaných chodeb či komerčních prostor. Další z mála slabin korkové krytiny je nesnášenlivost přímého slunečního světla, které negativně ovlivňuje přirozené vlastností korkových vláken. Po položení je tedy podlahu třeba vhodně ošetřit odolným UV nátěrem či lakem, aby se podklad vhodně zakonzervoval.

Došlápněte si na tu nejlepší kvalitu

Jedny z nejkvalitnějších korkových dlaždic se skrývají pod světovou značkou Wicanders Originals. Velmi populární jsou zejména modely Character či Harmony, které se prodávají s neupravenou dýhou. Lze je tedy ošetřit nátěrem či olejem podle typu prostor, kde je chcete umístit. Co se vzhledu týče, nadchnete se velmi snadno také pro typ Symphony, jenž připomíná kresbu mramoru nebo variantu Aldeia se vzorem tmavých dřevin.

Pestrá paleta barevných odstínů imitujících přírodní materiály skvěle doplní světlejší i tmavší interiéry, čímž podtrhává vzhled moderních dřevostaveb i monolitických budov. Fantastické spojení korkové podlahy s promyšleným interiérem si můžete prohlédnout například v některém ze showroomů společnosti Supellex, které najdete po celé České republice.