Na co si dát pozor při výběru podlahy do interiéru

Vybíráte novou podlahu a nevíte, podle čeho se orientovat? Pomoci vám mohou následující praktické rady, díky kterým správně vyberete nejenom materiál, ale také barevný odstín pro maximální zvýraznění předností vašeho konkrétního interiéru.

Vhodný materiál

Hned prvním důležitým bodem je výběr materiálu. Oblíbená je například vinylová podlaha, která nabídne široké možnosti uplatnění. Hodí se do novostaveb i v rámci rekonstrukce starších nemovitostí a nemá tak vysoké nároky na podklad. Oproti tomu například dřevěná podlaha vyžaduje velmi dobrý podklad, který bývá nutné srovnat pomocí betonové stěrky.

Správná volba odstínu

Klasické PVC podlahy i jiné varianty materiálů nabídnou výběr z širokých možností nejrůznějších barevných možností a odstínů. Do menšího interiéru vybírejte spíše světlejší podlahu, která pomůže s optickým zvětšením prostoru. Naopak do velkých místností se nemusíte bát ani tmavší podlahy, která může působit více luxusním dojmem a vytvoří elegantní kontrast se světlým vybavením a nábytkem.

Pozor na údržbu

Při výběru je dobré brát ohled na to, že například laminátová podlaha může být náchylná na působení vody. Podobně je na tom i dřevěná podlaha. Klíčová tak je správná izolace proti vlhkosti a použití v takových místnostech, kde není vysoké riziko polití vodou. U dřevěné podlahy počítejte také s nutností nanášení laku či oleje pro zachování životnosti a krásného vzhledu dřeva.

Klíčová je správná realizace podlahy

Aby mohla podlaha dobře plnit svou funkci, musí být správně položená. Důležité jsou nejrůznější detaily a drobnosti, díky kterým si může zachovat své funkční vlastnosti i krásný vzhled. Je tak velmi důležité dát si porot na správnou instalaci. Pokud nemáte s pokládáním konkrétní podlahové krytiny žádné zkušenosti, raději to přenechte profesionálům. Plovoucí podlaha tak bude moc splnit všechna vaše další očekávání.