Nová kuchyně s minimem nákladů – jak ušetřit za renovaci?

Pokud jde o náklady na renovaci, patří kuchyně k finančně nejnáročnějším částem domu. Dobrou zprávou však je, že v podstatě veškeré myslitelné úpravy lze provést i s velmi omezeným rozpočtem, stačí využít například výprodeje kuchyní z expozic. Jaké jsou další možnosti?

Zmíněný výprodej kuchyní z expozic představuje skvělý způsob, jak ušetřit za novou kuchyni. Určitě však nejde o jedinou cestu k co nejnižším nákladům za vybavení.

Velmi oblíbené jsou také slevové kupony, v tomto případě například slevové kupony do e-shopu s nábytkem Avenberg. Nejprve je vhodné projít recenze Avenberg a pak už zbývá jen vytvořit objednávku a těšit se na nové interiérové vybavení.

Samozřejmě není nutné se ve výběru kuchyňského nábytku a dalšího vybavení omezovat. Řešení totiž může představovat také úvěr, který s uhrazením nákladů pomůže. Neúčelovou půjčku Home Credit lze využít na cokoliv, tedy i na renovaci kuchyně. Nabídku dalších vhodných úvěrů přináší portál Slevove.cz.

Nyní už je načase přejít ke zmiňovaným tipům, které pomohou výslednou částku za novou kuchyni snížit. Jak na renovaci za výhodnou cenu?

Nový nátěr místo nového vybavení

Nové kuchyňské vybavení přijde draho. Ušetřit lze při nákupu kuchyně ve výprodeji z expozice, nicméně cena může být stále poměrně vysoká. Mnohem levnější je obnovit stávající nábytek, jako jsou například kuchyňské skříňky.

S obnovou povrchové úpravy či kovových součástí možná bude muset pomoci profesionál, ovšem i tak člověk zaplatí mnohem méně, než kdyby kupoval vše nové.

Renovace spotřebičů

Ani spotřebiče nemusí být úplně nové. V dnešní době existuje spousta návodů, jak opravit elektroniku, popřípadě si lze vždy zavolat zkušeného opraváře. Zároveň nebývá problém sehnat náhradní díly ke kuchyňským spotřebičům, což situaci také významně usnadňuje. Mnohdy totiž stačí nahradit jednu dvě součástky a zařízení je jako nové.

Ne vždy je samozřejmě oprava možná a jistě mohou nastat situace, kdy je nákup nové elektroniky jedinou možností. S financování nové ledničky, varné desky a dalšího vybavení může pomoci již zmíněná neúčelová půjčka Home Credit.

Zachování stávajícího uspořádání

V případě, kdy kuchyně prochází výraznějšími změnami, se finančně vyplatí zachovat stávající uspořádání spotřebičů, kuchyňské linky apod. Například přesun vodovodních rozvodů pro dřez, myčku či lednici je poměrně nákladnou a navíc zdlouhavou záležitostí. Pokud vše zůstane tak jako doposud, situace se tím značně usnadňuje.

Renovace svépomocí

Existuje nesčetně návodů, podle kterých některé změny v interiéru zvládne i naprostý začátečník. Toho lze v případě renovace kuchyně s omezeným rozpočtem velmi dobře využít. Středně pokročilí kutilové to budou mít ještě snazší – sami zvládnou nejen vymalovat, nýbrž i vyměnit obklady, položit novou podlahu nebo vyměnit podlahové lišty.

To samé platí pro sestavení nového kuchyňského vybavení. S trochou šikovnosti to zvládnou i začátečníci a díky tomu, že nebudou muset platit za práci někoho jiného, tím značkou částku ušetří.