Okap a jeho nejdůležitější součásti

Vybrat dobře okapy, to není jen tak. Je opravdu potřeba, abychom přesně věděli, jak na to. Přemýšleli jste někdy nad tím, z jakých částí se skládá okap, a co všechno musí obsahovat, aby přesně fungoval tak, jak fungovat má? Pokud ano, tak jistě víte, že je to docela věda, ale pokud vás nikdy nenapadlo nad tímto přemýšlet, tak si pojďte počíst. Okapy dělíme do mnoha druhů, ale pro nás jsou aktuálně nejzajímavější kategorie barevný pozink, barevné okapy, ale i lakované okapy, a případně ještě pomůcky ke sběru dešťové vody, to je přesně to, co je i pro nás nejvíce lákavé. Pojďme se blíže na tyto kategorie podívat, a přesně zjistit, jak dobře dokážou fungovat.

Pozinkované okapy a speciálně barevný pozink

Jakmile se přesně podíváte právě na internetový portál e-okapy.cz, tak přesně zjistíte, že okapů je opravdu hodně. Velmi oblíbené jsou v poslední době okapy pozinkované a speciálně právě okapy v typu provedení barevný pozink. Okapy v provedení barevný pozink jsou v posledních letech skutečně velmi oblíbené, a to hlavně díky tomu, že jejich odolnost je skutečně zvýšená a výběr barevného provedení v podstatě u barevného pozinku nezná mezí. Okapy barevný pozink jsou v podstatě chráněny více vrstvami, a proto vydrží velmi, velmi dlouho. Na pozinkovaném ocelovém jádru je nanesena ještě vrstva vámi zvolené barvy, a tím pádem vrstev přibývá.

Nedílné součásti okapového sytému

Každý okap se skládá z několika částí, a je dobře, o tom mít přehled. Pokud se i vy pořádně začtete do internetového portálu e-okapy.cz, tak jistě zjistíte, že právě lakované okapy, barevné okapy, ale i okapy barevný pozink mají skutečně mnoho částí, a to například žlabový roh, spojku rohu s těsněním, svodovou rouru, koleno, opomenut není samozřejmě ani kotlík a třeba právě i žlabový hák na krokev, který má možnost přetočení. Sběr dešťové vody pak můžete provádět nejen funkčně, ale také stylově.