Víte, jak naladit domácnost do Feng Shui? Máme pro vás 5 tipů, jak na to

Feng Shui pochází ze staré Číny a znamená udržování harmonie mezi větrem (feng) a vodou (shui). Tyto dva živly, společně s ostatními vytváří důležitou energii. Dnes se zásady Feng Shui rozmohly do celého světa a můžete si podle nich zařídit domácnost i vy. Tak jdeme na to?

Voda jako zdroj zemské energie a vítr jako zdroj energie z nebes. Pokud udržujete tyto dvě energie ve vzájemné harmonii přináší to pozitivní účinky na lidské zdraví, životní situaci a dokonce i mezilidské vztahy.

1.   Cesta domů

Důležitým prvkem je volná průchozí čistá cesta ke vchodovým dveřím. Veškeré objekty v blízkosti cesty by měly být v dokonalém stavu (např. živé ploty, osvětlení). Pro povrch chodníku platí totéž, měl by být uklizený a bez poškození. Na druhou stranu by veškeré přicházející energii mělo být posvíceno na cestu, proto je dobré mít cesto osvětlenou.

Domovní dveře by neměly být umístěné naproti lampě ani stromu a současně z vnitřního pohledu není dobré, když jsou postavené naproti ložnici, kuchyni nebo toaletě. Okolí dveří je dobré doplnit hezkým jemným dekoračním doplňkem jako je např. zvonkohra.

2.   Udržování pořádku doma i na duši

Pořádek je jedna z nejzákladnějších zásad Feng Shui. Abyste umožnili energii volný průchod, nesmí jí nic bránit v cestě. To znamená nenechávat povalovat věci po zemi, každá věc má přece své místo i utřený prach na sochách anděla a veškerém nábytku.

 Stejně jako byt či dům vyžaduje čistotu, tak je potřeba uklidit i emocionální nepořádek. Zbavte se zbytečností, které jsou zdrojem špatných emocí.

3.   Rostliny

Feng Shui klade také velký důraz na rostliny. Dle tohoto smýšlení není vhodné vybavovat byt sušenými či řezanými květinami, protože z nich uniká energie. Naopak je vhodné se obklopit pokojovými rostlinami, které neustále rostou. Navíc se říká, že pohled na zelenou barvu uklidňuje, tak proč si bydlení trochu nezpříjemnit. Nejlepší jsou ty s kulatými listy připomínající mince.

4.   Volný průchod energie

Velmi podstatné je, aby energie (Chi) mohla volně proudit z jedné místnosti do druhé. Takže veškeré vrzající dveře promazat a na spirálové schodiště raději zapomeňte.

5.   Nejdůležitější místnost

Tou nejdůležitější místností je dozajista obývací pokoj. V této místnosti se děje všechno, je to místem, kde se setkávají návštěvy nebo kde obyvatelé domu tráví společný rodinný čas.

Centrálním bodem je dle Feng Shui krb, který reprezentuje pohyb energie. Nejlepší umístění je roh pokoje. Nábytek rozmísťujte do křivky, kruhu nebo osmihranu. Pro pohovku platí, že by měla mít nějakou oporu, nejlepší je dát ho zády ke zdi. Nábytek by neměl blokovat žádné dveře.