Příjemné zázemí je základ pro pracovní nasazení

Žijeme v těžkých dobách, kde nespočet lidí pracuje z domu, tzv. na homeoffice. Je jasné, že pokud se necítíte v daném prostředí dobře, bude to mít vliv na vaši práci a produktivitu. Proto pro vás máme několik rad, jak si zpříjemnit nejen kancelář v práci, ale i doma.

1.     Správné osvětlení a čerstvý vzduch

Obzvláště v kancelářích je velice důležité mít dostatek světla, a to především přírodního a čerstvého vzduchu. Proto při výběru prostor dbejte na to, aby zde byla velká okna, která se dají snadno otevřít. Čerstvý vzduch podporuje činnost mozku, který se vám bude správně okysličovat.

2.     Kvalitní židle

Pracujete v kanceláři, sedíte několik hodin u stolu a počítače, proto nezapomínejte na kvalitní židli. Židle by měla být polohovací s nastavitelnou výškou. Tak dejte na naše doporučení a židli se před nákupem vyzkoušejte, protože i vaše pozadí se zaslouží pohodlí.

3.     Výběr a rozmístění nábytku

Je určitě na místě zmínit i výběr nábytku. Zvolte si takový, který vám padne do oka, ať už je to luxusní designový nábytek, nebo nějaké starší kousky z vaší půdy. Důležité je, aby pro vás bylo příjemné se na něj dívat. A nezapomeňte také na jeho rozmístění. Myslete na to, že na stole potřebujete dostatek světla, tudíž je ideální zvolit místo v blízkosti okna. A berte ohled i na pohyb a dostatek prostoru v místnosti.

4.     Rostliny a dekorace

Zútulnit a zpříjemnit kancelář líp než rostliny snad nedokáže nic. Můžete použít i nejrůznější dekorace, od značkového porcelánu Villeroy Boch až po ručně vyráběné doplňky.

5.     Hluk a barvy

Jestliže trávíte většinu času v kanceláři o samotě, není na škodu mít zde rádio nebo jinou techniku, přes kterou si můžete pustit hudbu. Hudba uklidňuje a zahání pocit samoty.

Ani s barvami nemusíte zůstávat u klasické bílé. To je přece nuda! Každá barva má určitý vliv na vaši náladu. Dokáže ve vás vyvolat pocit radosti, spokojenosti a dobýt vás energií. Další jejich výhodou je to, že správné použití barev dokáže opticky zvětšit a zesvětlit místnost.

6.     Správná teplota

Je jasné, že v letních vedrech každý ocení v kanceláři fungující klimatizaci. Nicméně s jejím používáním opatrně! Pokud to budete s nastavováním teploty přehánět, můžete si také přivodit pořádnou angíno nebo úplně ztratit hlas.

To samozřejmě platí i v zimním období. Není zdravé být v přetopené místnosti. Budete mnohem více unavenější a nesoustředění.