Se správně zvoleným příslušenstvím bude grilování skutečným požitkem

S tím, jak se zvyšují venkovní teploty a přibývá slunečních paprsků, prodlužujeme i dobu strávenou na terasách a zahradách. Na nich nejenom pracujeme, okopáváme záhonky a sekáme trávu, ale také odpočíváme. A samozřejmě i grilujeme.

I při grilování dochází k úrazům, kterým je na místě předcházet. Nepříjemnému spálení zabrání ochranné rukavice. Kazí vám grilování nálety komárů a jiného hmyzu? Toho vás zbaví správně zvolený odpuzovač hmyzu. Grilovacích vychytávek na trhu ale najdete mnohem víc.

Kámen na pizzu

Víte, že na grilu připravíte vynikající pizzu, která si s ničím nezadá s tou z vyhlášené pizzerie? Jste-li milovníkem této italské delikatesy, pořiďte si k tomu určený kámen na pizzu. Právě díky němu bude tato vlastnoručně připravená italská dobrota vláčná a přitom s křupavou krustou. A spolu s pizzou na něm připravíte i chleba, placky, koláče, palačinky a lívance.

Grilovací jehly

Grilují se nejenom klobásky, zelenina a steaky stejně jako špízy a kebaby. A k jejich přípravě budete potřebovat speciální grilovací jehly. Tedy žádné špejle ale kvalitní ocelové jehly se stojánkem jedinečného tvaru, který vytváří exkluzivní otočný pohyb. Právě ten je zárukou rovnoměrného propečení i přilepování surovin. Bojíte se, že se při manipulaci s nimi spálíte? Tyto obavy nejsou na místě. Rukojeti jehel jsou vedeny mimo gril, takže riziko úrazu je minimální. Sadu jednoduše položíte na grilovací rošt, přiklopte víko a o zbytek se postará samotný gril.

Grilovací pánev

Nechcete grilovat na roštu? Spolu s ním se nabízí grilovací podložka, popřípadě klasická grilovací pánev. Ideálně masivní a robustní litinová, kterou v případě potřeby můžete použít i na sklokeramických, indukčních, elektrických a plynových sporácích. Příslušenství ke grilu, to ale jsou také lisy na hamburgery, stojany na žebra, udící boxy, čistící kartáče, ochranné rukavice či odpuzovače hmyzu. Zkrátka vše, co vaše grilování může přiblížit k naprosté dokonalosti.

Zdroj: www.avengerg.cz