Jaký materiál je nejlepší volbou při stavbě terasy?

Přesně v této chvíli přichází období návratu na naše venkovní pozemky, terasy i další místa určená k odpočinku. Pokud se teprve chystáte takové prostory vybudovat, určitě si dávejte pozor na volbu vhodného materiálu. Jaké řešení vám poskytne nejlepší poměr ceny a výkonu?

Přírodní varianta

Chcete-li si postavit odolnou a pohodlnou terasu, musíte myslet rovnou na několik různých aspektů. Prvním z nich je dlouhá životnost, které docílíte jedině díky velké mechanické i chemické odolnosti celé konstrukce. Ta se totiž musí potýkat s deštěm, větrem, chladem, vedrem, kroupami i UV zářením. V tomto ohledu jasně vedou klasická terasová prkna.

Dřevo je staletími ověřený prostředek, jenž při správné údržbě poskytne ohromné množství benefitů. Pokud jej jednou za několik let natřete správným lakem, vydrží poctivě sloužit po několik dekád. Zároveň vám dopřeje skvělé tepelněizolační vlastnosti, lehkou hmotnost a také pořádnou nosnost. K tomu připočtěte ještě vysokou míru tlumení hluku a máte jasno.

Odlišné vlastnosti

Laikové často netuší, že jednotlivé druhy stromů disponují naprosto odlišnými vlastnostmi. Některé lépe odolávají slunečnímu záření, jiné mají větší pevnost a tak dále. Přesně proto nesmíte podcenit volbu správného řešení pro vaše konkrétní účely. Sháníte-li hladká terasová prkna, sloupy, hranoly nebo jakýkoliv další produkt, raději se poraďte s odborníky.

Obrátit se můžete například na oblíbený e-shop Kupdrevo, který vám nejen dodá veškeré potřeby, ale zároveň poskytuje i komplexní poradenství. Snadno tak sestavíte stoprocentní objednávku, díky níž budete moci bez problémů dokončit svůj projekt. Nakoupíte-li za více než třicet pět tisíc, dočkáte se výrazných slev na jednotlivé položky. Příliš však neváhejte, protože jaro už je tady.